- Komerční sdělení -zeny
BydleníVýhody vrchem plněných praček

Výhody vrchem plněných praček

-

- Komerční sdělení -aktuality

Oblíbenost vrchem plněných praček je zaručena především díky jejich menší náročnosti na prostor, lepší manipulaci s prádlem, kdy si člověk nemusí dřepnout či kleknout a přesto pračku pohodlně obslouží, a v neposlední řadě i třeba díky nižší ceně.

Stejně tak jako mají vrchem plněné pračky své výhody, můžeme i u nich najít pomyslné nevýhody. Těmi jsou například menší výběr v sortimentu, elektrotechnické nadšence pak může zklamat i limitovaná škála funkcí, šetřivé hospodyňky by možná ocenily větší objem náplně, která je u vrchem plněných praček maximálně 7 kg. Co se týče energetické náročnosti, spotřeby vody nebo třeba maximálních otáček, tady jsou na tom pračky plněné vrchem i pračky předem plněné relativně podobně.

AEG Lavamat 71260TLC

Náročnost na prostor

Standardním rozměrem vrchem plněných praček je 40 cm do šířky a 60 cm do hloubky, oproti pračkám s předním plněním zde tedy ušetříme skvělých 20 cm prostoru do šířky. A to nepočítáme prostor potřebný k pohodlnému otevření dvířek a obsluze pračky. S tímto souvisí i jistá nevýhoda, a sice nemožnost umístit na vrchem plněnou pračku sušičku prádla.

Cena

Cena za spotřebič je v první řadě závislá na výrobci, dále pak na technické vybavenosti spotřebiče, spotřebě vody, energetické náročnosti, počtu otáček a dalším. Obecně se dá ale říct, že pračky vrchem plněné seženeme v průměru o 3-5 tisíc levněji než za kolik pořídíme pračku s předním plněním.

Energetická náročnost, spotřeba vody

Spotřeba elektrické energie a vody je jistě jeden z rozhodujících faktorů pro výběr té správné pračky, nicméně rozdíly mezi pračkami s horním a předním plněním jsou zde minimální. Je potřeba zaměřit se na konkrétní model v kategorii. Co se týče maximálních otáček, tak ani zde nejsou mezi oběma typy praček úplně znatelné rozdíly, ač maximální otáčky při odstřeďování mají pračky s horním plněním 1400 ot./min, kdežto pračky s předním plněním i o 200 ot./min více, tedy 1600 ot./min. Pro běžného uživatele je ovšem tento rozdíl neznatelný.

Pračka vrchem plněná ELECTROLUX EWT1366HGW

Technické vychytávky

Aquastop, odložený start nebo dětská pojistka… Dnes již poměrně běžné vlastnosti všech praček. Jak už bylo uvedeno, vzhledem k nižší ceně vrchem plněných praček si zde nemůžeme vybírat v nepřeberném množství chytrých funkcí jako je tomu u praček s předním plněním. Ale třeba invertorový motor, rychlý program, váhová automatika, displej, parní program atd., to vše jsou funkce, mezi mezi nimiž můžete vybírat, jdete-li pořizovat pračku s horním plněním. Bohužel, neexistuje pračka, která by měla kombinaci všech zmíněných vychytávek, a je tedy na každém, co upřednostní a čeho se vzdá.

Závěrem

Mezi jednotlivými modely praček s vrchním plněním jsou výrazné i nepatrné rozdíly, ať už jde o počet otáček, spotřebu elektrické energie a vody, různé bezpečnostní a komfortní funkce, cenu atp. Určitě je potřeba zvážit všechny vstupní informace a vědět, co od pračky očekáváme, třeba i s ohledem do budoucna, protože pračka není spotřebič, který kupujeme denně a na krátkou dobu. Základní technologie praček s horním plněním ale není o nic horší než u praček s plněním předním. Prádlo se samo nevyndá zatím ani z jedné.

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje