- Komerční sdělení -zeny
Pro ženyPití mléka v těhotenství: je opravdu nevyhnutelné?

Pití mléka v těhotenství: je opravdu nevyhnutelné?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Těhotenství je obecně náročné období nejen na tělo ale i psychiku nastávající maminky. Všichni v okolí se snaží poradit co, jak a kdy jíst a možná že už vám z toho jde hlava kolem. Kolikrát jste třeba slyšeli větu: Musíš jíst za dva?

Nejlepší je řídit se svým vlastním rozumem a jíst podle svých pocitů – pokud máte chuť na mléko a mléčné produkty, dejte si, pokud naopak nemůžete například sýry ale nemůžete ani cítit, nemá smysl se do nich nutit, jen proto, že jsou výživné.

Samozřejmě každá těhotná žena by se měla snažit dodat svému tělu co nejvíce živin. Přece jenom má odpovědnost i za nový život, který roste v jejím těle.

Mléko a těhotenství

Za kontroverzní potravinu posledních let můžeme označit mléko.Někteří by po něm sáhli každý den, jiní ho nemůžou ani cítit. A v těhotenství spekulace o mléku narůstají: pít mléko v těhotenství nebo nepít? To je oč v tomto článku běží.

Výživné látky, které mléko obsahuje

Vápník

Mléko je výborným zdrojem vápníku. Vápník v těhotenství pomáhá plodu budovat si své kosti, svaly, nervový systém a srdíčko. Dalšími skvělými zdroji vápníku v případě, že se chcete mléku, jsou např. ořechy, mák, chia semínka, fazole nebo brokolice.

Bílkoviny

Mléko obsahuje také poměrně velké množství bílkovin, které jsou důležité pro všechny. Během těhotenství je ale třeba příjem bílkovin ještě navýšit, protože jsou to právě bílkoviny, které odpovídají za tvorbu buněk.

Vitamíny

Důležité jsou také vitamíny. Pro posílení imunity je důležitý např. vitamin D, který se také vyskytuje v mléku a mléčných výrobcích.

Jód

Jód je sice poslední látkou, kterou zmiňujeme v tomto článku jako výživnou látku v mléku, rozhodně však není poslední, která se v něm vyskytuje. Věděli jste, že jód je důležitý pro vývoj mozku dítěte a může ovlivnit výši inteligenčního kvocientu (IQ)?

Pokud vám ale mléko není pochuti, můžete jód dodávat vašemu tělu i jinak. Například konzumací mořských plodů a ryb, které jsou také bohatým zdrojem jódu.

Co když mléko pít nechcete nebo nemůžete?

Nemusíte se ale hroutit, pokud mléko od prvního trimestru nemůžete ani cítit, popř. ho pít ze zdravotních důvodů ani nemůžete. Živiny obsažené v mléku můžete do těla doplnit i jinými způsoby. Všechny potraviny se z hlediska živin dají nahradit a pro zdravý vývoj dítěte není nutné konzumovat zrovna mléko.

Vyzkoušet můžete také bezlaktózové produkty.

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje