Stojíte před volbou židle k počítači pro vaši domácnost a přemýšlíte, jaké požadavky by měla taková židle splňovat? Můžeme vám říci jednoduchou poučku – vemte si jako vzor židle běžně používané v dobrých kancelářských firmách.

Pracujete-li (nebo jste někdy pracovali) v kanceláři, tak máte představu, na čem zde zaměstnanci sedí. Ať už jde o kancelářské židle nebo konferenční židle, vždy jsou vybaveny opěrkou, ergonomickým sedákem a podporou zad. Kancelářské židle bývají polohovatelné a díky tomu se na nich dá pohodlně sedět. Není divu – firmy musí v dnešní době splňovat náročné požadavky na ochranu zdraví zaměstnanců při práci. A u kancelářských firem se tudíž hledí i na zdravotní rizika spojená s dlouhým sezením u počítače.

Lidem pracujícím v kancelářských komplexech hrozí z dlouhodobého hlediska bolesti zad a problémy pohybového aparátu. Proto je nutné posadit je do ergonomicky tvarovaných židlí z kvalitních materiálů. Takové sezení riziko výše uvedených zdravotních komplikací eliminuje.

A právě takovou židli byste měli mít u počítače i doma. A je jedno, jestli si zařizujete homeoffice nebo počítač využíváte na večerní surfování, chatování nebo hraní her. Kdo využívá doma počítač na odreagování po náročném dni v práci, ten ve výsledku doma před obrazovkou prosedí podobnou sumu hodin, jako v kanceláři. Z toho plyne následující – na židli k vašemu PC se vztahují ty stejné požadavky, jako na kancelářské židle.

  Data protection officer zastane ve vaší firmě důležité funkce

Navštivte ten pravý e-shop a vyberte si špičkové kancelářské židle levně. Zvolte takový produkt, který umožní snadno nastavit výšku sezení i podpěrky pro ruce a opěrku hlavy, který disponuje bederní podporou ve spodní části zad a který je vyroben z dobrého materiálu. Výběr neuspěchejte, hledejte, dokud si nebudete jisti, že jste našli to pravé pro vás a vaši rodinu.

 

 

 

Comment(0)