- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiCo má společného imunitní systém psa a člověka?

Co má společného imunitní systém psa a člověka?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Ze všech stran slyšíme, jak důležitá je imunita v boji proti nemocem – u lidí. Jenže na naše čtyřnohé nejlepší přátele se dlouho zapomínalo. A tak psi dnes běžně trpí „civilizačními“ chorobami – alergiemi, zažívacími potížemi, a dokonce i závažnými nádorovými nemocemi…

Naštěstí, ne každému výrobci krmení je to jedno. Česká rodinná firma Yoggies se tak spolu s veterináři, chovateli a dalšími odborníky začala intenzivně zabývat výzkumem a dopady zdravé a pestré potravy na zdraví psů. 

Základem zdraví jsou probiotika

Díky výzkumu je zřejmé, že vývoj i zdraví psa závisí na kvalitě a také pestrosti potravy. A probiotické kmeny potřebují také kvalitní a pestrou „potravu“ tzv. prebiotickou složku krmiva. Mikrobiom pak může posilovat zdraví a být základem pro život bez alergií, průjmů, plynatostí, a zároveň pro odolnost proti parazitům i závažnějším nemocem.  

A protože probiotických kmenů je mnoho, potřebují tyto různorodou a pestrou „výživu“. Ta nejvýznamnější probiotika pak pomáhají snižovat riziko alergií, posilují imunitu psa, léčí průjmy, odstraňují plynatost, mají protizánětlivé účinky, umí bojovat s parazity a mají i dalších důležité funkce pro tělo a zdraví psa. 

Pes i probiotika potřebují kvalitní potravu

Aby však mohla být imunita psa posilována, je třeba tyto probiotické kmeny kvalitně a pestře vyživovat. Každému kmenu totiž „chutná“ něco jiného. Právě proto je velmi důležitá pestrost a kvalita potravy psa!

Jeden příklad za všechny: Psi, krmení Yoggies granulemi lisovanými za studena s probiotiky, nebyli chemicky odčervováni (jeden dokonce dlouhé 3 roky) a byli laboratorně testováni. Výsledky byly ohromující – testy na přítomnost parazitů (např. tasemnice a škrkavky) byly NEGATIVNÍ!

Jak poznáte kvalitní a zdravé krmivo? 

Nejpřirozenějším krmením je syrová potrava. Chcete-li granule, vždy hledejte ty s kvalitním složením, např. za studena lisované Yoggies, bez chemie, ideálně s příměsí probiotik. Syrová potrava, přílohy a granule od Yoggies splňují ty nejvyšší požadavky na zdravé krmení. Ve složení vždy na prvním místě mají jasně deklarovaný druh masa (ne směsi s nejasným složením, nebo tzv. „vedlejší produkty živočišné výroby“). Proto jsou krmiva Yoggies mezi chovateli i veterináři stále oblíbenější. 

www.yoggies.cz

BOX:

CO JE TO MIKROBIOM?

Soubor živých kultur vyskytující se především v trávicím traktu. Je zcela zásadní pro zdraví organismu – nás i našich psů – podporuje totiž imunitní systém, trávicí pochody ad. Základem kvalitního mikrobiomu je kvalitní a pestrá potrava bez chemie.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje