Dnešní módní průmysl se má tendenci ubírat spíše směrem k takzvané fast fashion, což je pojem zahrnující snahu produkovat ošacení, co možná nejrychlejší a nejlevnější cestou. Naštěstí se ale na trhu stále objevují oděvní firmy, které upřednostňují kvalitu a tradiční výrobu před kvantitou a strojovým zpracováním. Jednou z nich je i strážnická Moje Kotva, za níž stojí rodina Jochových, jež se snaží obnovit zašlou slávu modrotisku. 

Modrotisk se své popularitě těšil zejména v 19. století, kdy patřil mezi jednu z nejrozšířenějších technik potisku textilií, s nástupem strojního průmyslu však téměř vymizel. Moje Kotva si ale rozhodně neklade za cíl pouze navrátit modrotisk opět do světel reflektorů, primárně jí jde o navrhování a vytváření vysoce kvalitního a stylového oblečení a doplňků s typickým logem bílé kotvy, která se na námořnicky modrém podkladu skvěle vyjímá. Modrá je prostě dobrá. 

Nechte si ušít své vysněné oblečení na míru 

Na výběr přitom mají potencionální zájemci o tyto skvostné, jedinečné a nebojíme se říci až umělecké kousky z opravdu široké nabídky. Ti krom tradičnějších kousků v podobě triček a kalhot, mohou sáhnout i po něčem mírně odvážnějším. Třeba po slaměném klobouku či čelence s mašlí a doslova tak dostát mottu této společnosti – život je příliš krátký na to nosit nudné oblečení. Z doplňků pak jistojistě zaujme perfektně zpracovaná klíčenka nebo medvídek Kotvička, jenž potěší malé i velké. 

  TANTRA MASÁŽE PRAHA - RELAXACE PRO TĚLO I MYSL

U katalogově nabízených produktů však zůstat nemusíte, můžete si nechat ušít své vysněné oblečení zcela na míru! Vzhledem k tomu, že celý výrobní proces, od výroby látky až po ruční barvení a ražbu vzoru bílé kotvy, probíhá výhradně v České republice, není obtížné po vašem přeměření připravit produkt dle vašich přání. Výsledkem bude perfektně padnoucí módní kousek, který v sobě navíc bude uchovávat tradici tohoto skoro zapomenutého řemesla. 

Post by admin

Comment(0)