Každá módní maniačka ví, že to, co se nosilo vloni, se už letos nenosí. Výjimku tvoří nestárnoucí kousky světových luxusních značek, jako jsou například bundy Pinko, šaty Diesel nebo Armani tenisky. U luxusních módních značek se nic nemění, ty jsou stylové zkrátka každoročně. I když samozřejmě i světové značky se řídí módními trendy a do svých každoročních kolekcí přináší kousky, o nichž si myslí, že se budou dlouhou dobu nosit. 

Letošní rok v módě registrujeme nejen změny po stránce trendů, ale také změny po stránce módních přehlídek a fashion weeků. Řada z nich se totiž nekonala, a to kvůli šíření nebezpečné nemoci, která dostala název COVID-19. I když už lze říct, že mnohé země se s nemocí uměly poměrně hravě a rychle vypořádat, jinde nemoc stále sužuje tamější obyvatele. I když už je onemocnění pro nás možná dávno minulostí, pojďme se k ní ještě chvilku vrátit a zmínit si změny, které onemocnění přineslo do módního světa. I zde totiž nemoc napáchala řadu škod. 

více v článku...

  Krásné sportovním oblečení pro ženy to je motivace ke sportování

Zrušila se celá řada fashion weeků

Tu největší škodu, co módní svět registruje a kterou způsobil nový typ onemocnění, jsou především zrušené fashion weeky, které patří dlouhodobě k těm nejoblíbenějším módním akcím roku. Zrušeny musely být v celé řadě měst. 

Zatímco na některých místech se fashion weeky zcela zrušily nebo se zatím posunuly termíny na neurčito, řada pořadatelů těchto módních akcí se rozhodla k dříve naprosto zbytečnému kroku, dnes však ke kroku naprosto pochopitelnému a logickému. 

Fashion weeky se budou konat online

Tímto krokem je přemístění fashion weeků do online podoby. Například pánský pařížský týden módy se bude konat online, stejně jako stockholmský fashion week se přesunuje do online podoby a bude se konat v srpnu. 

Milánský fashion week se však převtělil do digitální podoby. Z tohoto oblíbeného týdne módy se letos stává digitální platforma. 

Post by admin

Comment(0)