- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak zbavit sportovní oblečení nepříjemného zápachu?

Jak zbavit sportovní oblečení nepříjemného zápachu?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Není nic nepříjemnějšího, než když jdete cvičit a uvědomíte si, že vaše sportovní oblečení zapáchá. Perete ho po každém cvičení, ale nic nepomáhá? Zde je 5 tipů, které vám pomohou!

  1. Nechte pračku běžet naprázdno

Ta nejdůležitější věc pro získání požadovaných výsledků je čistá pračka. Důvodem, proč prádlo může zapáchat, je nános v bubnu. Ten se tvoří v pračce při častém používání. Nejjednodušší způsob, jak se ho zbavit, je jednou týdně zapnout prázdnou pračku na co nejvyšší teplotu. 

2. Správné množství prádla v bubnu

Je důležité nepřeplňovat pračku velkým množstvím oblečení, to se pak nemůže uvnitř bubnu volně točit. Pokud bude prádla v pračce méně, důkladně se vypere a prací prostředek odstraní skvrny i zápach. Na druhou stranu neperte jen pár kousků oblečení – je to zbytečná ztráta vody i energie. Nejlepší způsob, jak zjistíte, že v buben obsahuje ideální množství prádla, je, když necháte na kupě prádla prostor v rozsahu sevřené pěsti. 

  1. Pokud se během cvičení potíte, vyperte oblečení hned poté

Po každém cvičení byste měli vyprázdnit svou tašku s oblečením, aby prádlo nezatuchlo a nezapáchalo. Ideální volbou je prát oblečení po každém cvičení. V případě, že na to náhodou zapomene, řešením je následovat tip číslo 5!

  1. Následujte instrukce

Každá látka má specifické požadavky na péči. Proto si vždy přečtěte cedulku na oblečení, která poskytne užitečné vodítko, jak o svršek pečovat – tedy jaký prací prostředek použít, případně čeho se vyvarovat. Častou chybou je, že lidé perou oblečení na vysoké teploty, což způsobuje jejich poškození. 

5. Používejte správný prací prostředek

Když vybíráte prací prostředek, vždy zvolte ten nejkvalitnější. Perfektní volbou pro sportovní oblečení jsou nové kapsle Ariel Active Deo-Fresh. Nejenže odstraňují skvrny již během prvního praní, zároveň se zbavují zápachu již v samém místě vzniku. Vaše sportovní kousky tak budou brilantně čisté a se svěží a s dlouhotrvající vůní. Díky jednoduché aplikaci zvládne použít kapsle kdokoliv. Stačí je vhodit do pračky ještě před přidáním prádla a pak už si jen užívat voňavého oblečení. Navíc kapsle fungují i při praní na nízkých teplotách okolo 20 stupňů (za to ručíme!). 

cid:image003.png@01D50A42.0A722630

Kapsle musí být skladovány z dosahu dětí.

Více na: www.keepcapsfromkids.eu

Mohlo by se vám líbit

Velké porovnání cen potravin 2019-2022: Česko vs Španělsko

Během roku 2022 inflace překonala veškeré rekordy prakticky ve všech evropských státech. Ceny neustále letí vzhůru, výrazně podražila elektřina...

Vytvořte si denní rituály, které vás zbaví stresu

Víte, jak dlouho trvá než si z konkrétní činnosti vytvoříte zvyk? Pokud si chcete denně plánovat své dny s...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si najít práci, která vás bude bavit

I když má být práce hlavním způsobem obživy, jen těžko se vám do ní bude dobře chodit, pokud vás...

Už jste četli?

Velké porovnání cen potravin 2019-2022: Česko vs Španělsko

Během roku 2022 inflace překonala veškeré rekordy prakticky ve...

Vytvořte si denní rituály, které vás zbaví stresu

Víte, jak dlouho trvá než si z konkrétní činnosti...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje