- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylJak vybrat šperky podle typu obličeje

Jak vybrat šperky podle typu obličeje

-

- Komerční sdělení -aktuality

Téměř každá žena se zastaví a zírá v němém úžasu u vitríny, kde se pyšní svou krásou šperky. Ty se mohou vybírat podle různých kritérií. Ať už podle líbí – nelíbí, vysoká cena, zlato, stříbro a další. Ovšem to není zdaleka vše, co by mělo při výběru hrát roli. Důležitý je i tvar obličeje a jaký jsme typ dle barvové typologie. V dnešním článku se zaměříme na vhodný výběr šperků. Možná vám to bude vodítkem nejen při nákupu šperků pro vlastní potřebu, ale i při výběru dárku blízké osobě.

Zlato nebo stříbro? To rozhodne správný typ

Ze všeho nejdříve je vhodné znát svou barvovou typologii, případně obdarované osoby. Je to z toho důvodu, že mnohdy se rozhodujeme, zda koupit zlaté náušnice či stříbrné. Nejsme-li si absolutně v tomto ohledu jistí, o jaký barvový typ se jedná, popřemýšlíme, co nejčastěji daná osoba nosí. Ženy si zvlášť všímají takových detailů. Nejen, jaké barvy kamarádka či příbuzná preferuje, ale také toho jaké šperky jí nejčastěji zdobí. Většina se automaticky uchýlí k tomu, co sama považuje za více slušivé. Stříbrné náušnice jsou sice levnější variantou, ale mnohým ženám sluší daleko více než zlato.

Barvová typologie je vodítkem

Podle barvy vlasů, očí a pleti lze poznat, jaký typ daná osoba je. Každému sluší něco jiného: studené, teplé, syté či tlumené odstíny. Podle toho pak volíme barvu oblečení, líčení a šperky. Rozeznáváme 4 základní skupiny. Letní, jarní, podzimní a zimní typ. Existuje však ještě mnoho podskupin. Tím se však v případě šperků tolik trápit nemusíte. Například šperky pro zimní typ žen by měly být lesklé, třpytivé a zářivé. Těmto ženám bude slušet stříbro. Naopak letním typům svědčí něžné a jemné barvy. Výtečnou volbou je třeba vintage náhrdelník, který už ztratil vysoký lesk. Mimo barvového typu musíme přihlédnout také k tvaru obličeje.

Výběr náušnic podle tvaru obličeje

  • Kulatý tvar obličeje opticky zúží všechny visací náušnice. Ideální je vyvarovat se také kulatých tvarů a sáhnout spíše po obdélníku či trojúhelníku.
  • Oválný tvar obličeje si může dovolit sáhnout téměř po jakémkoliv typu náušnic. Ať už hranaté, kulaté či visací. Tady se fantazii a experimentům žádné meze nekladou. Jediné čemu se vyhnout jsou visací oválné náušnice, které opticky prodlouží tvář.
  • Hranatý tvar obličeje zjemní oválné tvary (slzičky, kapky). Visací podlouhlé náušnice navíc prodlouží obličej. Ženám s tímto tvarem obličeje budou slušet i drobné náušnice, které působí něžně. Obloukem se vyhněte extravagantním hranatým geometrickým tvarům.
  • Srdcovitý tvar obličeje známý také jako trojúhelník. I tento typ obličeje, podobně jako oválný má pestrou škálu možností. Od spirálek až po oválné náušnice. Právě spirálky jsou ideální volbou, jelikož dodají tváři na plnosti a působí velmi žensky.

Rada na závěr: V zásadě nejde pouze o náušnice. Kulatý tvar obličeje a plnoštíhlý tvar postavy zúží podlouhlé tvary. Hranatý obličej, hranatá ramena zjemní oválné tvary šperků. Přidat k celkově kulaté osobě i stejné tvary není dobrý nápad, stejně tak k hranaté postavě i hranaté doplňky. Ať už jde o pásek do kalhot, tvar obuvi, šperky, účesy.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje