Hračky rozhodně neslouží jenom k zahnání nudy a zabavení dítka. Fungují jako důležitý společník na jeho cestě při seznamování se s okolním světem. Díky nim zdokonaluje své schopnosti, dovednosti, procvičuje fantazii i smysly. Bohužel to ale nemůžeme říci o každé hračce, která se mu dostane do ručky.

Méně znamená více

Přestože je dnes sortiment hraček opravdu široký, vybrat tu správnou je čím dál těžší. Dnešní kousky totiž dovedou už prakticky cokoli – hrají, mluví, zpívají, svítí, blikají, pohybují se. Tím vším ale podstatně ochuzují dětskou představivost, na rozdíl od těch jednodušších, které ji naopak podporují. Na super moderní kousky proto raději zapomeňte a poohlédněte se po takových, které stimulují co nejvíce smyslů. Právě všestrannost totiž patří ke klíčovým prvkům. S množstvím hraček to však nepřehánějte. Pokud jich bude mít vaše ratolest méně, utvoří si k nim hlubší citový vztah a nebude utíkat od jedné k druhé. Do hry se tak položí naplno a dovede si ji náležitě užít.

Dejte prostor jejich fantazii

Děti se rády pohybují ve svém vlastním fantazijním světě, kde neplatí žádná omezení. Dveře do jejich představivosti otevírají různé napodobovací hry, při nichž na sebe přebírají určité role. Tímto způsobem zlepšují svou komunikaci, připravují se na běžné situace, které život přináší, zároveň se učí sociálním dovednostem, emoční inteligenci i vidět věci z jiné perspektivy. Není proto divu, že k nejoblíbenějším hračkám patří dětské kuchyňky a dětské dílny. Právě tady totiž mohou vznikat mnohé příběhy.

Poskytněte jim volnost

Potomci nejraději napodobují své rodiče, kteří jsou pro ně doslova vzorem. I ony proto chtějí chystat svačinu, vařit oběd, péct bábovku, montovat poličku, vrtat, šroubovat, zatloukat. Všechny tyto činnosti představují ale pro nezkušené a neohrabané ratolesti velké riziko, takže se k nim obvykle nedostanou. Naštěstí dnes ale existuje prostředí, kde se do nich mohou pustit bezpečně a s plnou vervou. Dílničky i kuchyňky pro děti jsou totiž k nerozeznání od těch skutečných – obsahují stejné spotřebiče, nástroje i nářadí.  Mohou se tak z nich stát mistři šéfkuchaři nebo profesionální opraváři, aniž by jim hrozil jakýkoli úraz. Spokojenost tak zavládne na všech frontách – u rodičů i dětí!

Post by admin

Comment(0)