Nikoho nezranit, hlavně nikomu neublížit a nežádat od někoho příliš mnoho. Toto a další podobné věci si v duchu opakuje většina žen. Vůbec si ale neuvědomují, že ve snaze nikomu neublížit, ubližují především samy sobě. Neděláte to i vy? Nevyhýbáte se rozchodu jen proto, abyste mu neublížila? Neohlížíte se příliš na ostatní, místo toho, abyste udělala to, co sama chcete?

Už zase se slyšíte, jak říkáte: „Já vím, že je nevěrný, panovačný, necitlivý, hrubý, že pije…ale jinak je docela fajn a potřebuje mě.“ Zapomeňte na to. Copak to vážně neslyšíte? Přestaňte ho neustále omlouvat. Je sice hezké, že je docela pracovitý nebo docela hezký, ale co to ostatní? Přestaňte se vymlouvat na praktické důvody, na nesobeckou lásku, povinnosti a závazky. Uvědomte si, že váš partner má více nedostatků, než kladů a najděte si lepšího.

Opustit a jít dál

Rozhodně s partnerem nezůstávejte jen kvůli dětem, pokud nemáte vůbec žádný jiný důvod, proč s ním být. Není pravda to, co si neustále v duchu opakujete. Neplatí, že nějaký táta je pro vaše děti lepší, než žádný táta. Vaše děti ocení především, když vy pro ně budete dobrou matkou a pokud jí nemůžete být vedle svého současného partnera, raději se s ním rozejděte.

  Druhá míza nejen na podzim

Netrestejte se

Přestaňte se cítit provinile. Pamatujte si, že máte právo svého partnera opustit. Nemusíte se cítit vinná, neděláte nic špatného. Uvědomte si, že  konec vztahu není totéž jako jeho začátek. Na začátku se oba partneři musí shodnout, že spolu chtějí být, na konci vztahu stačí, když se jeden z nich vztah rozhodne ukončit. Nečekejte, až váš partner bude s rozchodem souhlasit, je totiž možné, že to byste se taky nemusela dočkat.  Ne každý vztah bohužel končí tak, že se oba partneři shodnout na tom, že už spolu nechtějí být.

Je přirozené, že vám pomyšlení na změnu nahání strach. Rozchod není nikdy nic příjemného. Pro mnoho žen je dokonce snazší, když se partner rozejde s nimi, než když se ony musí rozejít s ním. Pokud už jste ale prohlédla, pokud už vám došlo, že váš partner pro vás není ten pravý, tak to teď nevzdávejte. Najděte odvahu k poslednímu kroku a změňte konečně svůj život k lepšímu. Uvidíte, že se vám vyplatí, pokud budete také jednou myslet sama na sebe.

  Jak si vybíráme našeho partnera?

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Related post

Sex Sex, vztahy a rodina

Afrodisiaka, důležitá součást života

Články

Pět věcí, které poškozují zdraví

Poradna

Jak se Vám líbí Váš život? Máte-li touhu, jděte výš!

Comment(0)