- Komerční sdělení -zeny
BydleníHledáte kousek stínu? Několik rad, jak vybrat vhodný slunečník

Hledáte kousek stínu? Několik rad, jak vybrat vhodný slunečník

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jaro už klepe na dveře a vy přemýšlíte čím zkrášlit zahradu?

Koupili jste nový zahradní nábytek a zjistili, že budete muset sedět na přímém slunci?

Pak potřebujete vhodný zahradní slunečník, který vám poskytne útočiště před slunečními paprsky.

Ochrana před sluncem je velmi důležitá, zvlášť když se rozhodnete trávit celý den na zahradě. Přestože se hodláte opalovat, měli byste si vždy aspoň na chvíli vlézt do stínu, abyste se trochu ochladili. To platí i v případě malých dětí, pro které by měla ochrana před slunečními paprsky platit celý den, neboť jejich kůže je citlivější.

Řada lidí si myslí, že stačí pokožku ošetřit opalovacím krémem, ale pokud je slunce skutečně hodně silné, je tou neideálnější ochranou pobyt ve stínu.

A právě tehdy přichází na řadu kvalitní zahradní slunečník, který si poradí nejen se sluncem, ale i s dalšími neduhy počasí.

Správná velikost je rozhodující

 

Ve chvíli, kdy se rozhodnete koupit zahradní slunečník, musíte zjistit, jak velký vlastně budete potřebovat. Obecně platí, že by měl být velký tak, aby zastínil celý prostor kolem zahradního nábytku, čímž docílíte toho, že budete mít stín k dispozici všude, ať sedíte kdekoliv. Vedle prostoru, který chcete zaplnit slunečníkem, je důležitý i počet osob, jež pod ním budou sedět.

Když chcete zahradní slunečník k zastínění dětského pískoviště, postačí k tomu menší model, ale taková párty s přáteli, kde bude několik hostů, už bude chtít velký zahradní slunečník, poskytující dostatečně velkou plochu, kde bude stín. K tomuto účelu se skvěle hodí slunečník o velikosti 4 metry.

Správně zvolený tvar

Vedle velikosti slunečníku, musíte promyslet i jeho tvar, protože ne každý je vyhovující pro daný prostor, kde má slunečník stát. Zřejmě nejklasičtější je kulatý zahradní slunečník, ten patří mezi nejoblíbenější a také nejčastěji kupované, ovšem není na škodu, když se porozhlédnete i po dalších tvarech. Kromě kulatých slunečníků se těší velké oblibě i jejich čtvercová verze. Jejich výhodou je, že nabízí o hodně větší plochu, kterou zastiňují. Jestliže pořizujete slunečník na balkon, terasu či na zahradu, kde bude z jedné strany opřen o zeď (třeba v altánu nebo zahradní chatce), pak je ideální půlkruhový slunečník. Posledním a neméně praktickým modelem jsou obdélníkové slunečníky, ty se hodí i tehdy, pokud chcete například ochránit bazén proti padajícímu listí ze stromů.

Účel použití slunečníku

Pokud chcete, aby slunečník plnil svou funkci a zároveň splňoval vaše očekávání, je nezbytné, abyste se předem rozhodli, k čemu ho budete vlastně potřebovat. Chcete jen zastínit posezení na zahradě, nebo jedete na výlet a potřebujete útočiště před slunečními paprsky, až budete sedět někde u vody?

K vodě vám stačí klasický kulatý slunečník do 3 metrů, na zahradu už můžete vybírat větší modely.  Počítejte s tím, že čím je slunečník menší, tím má menší váhu a snadněji se přenáší. O stín se nemusíte ochuzovat ani tehdy, když bydlíte v panelovém domě. Jestliže máte balkon, pak si pořiďte půlkruhový slunečník a vytvořte si útulný koutek k relaxaci přímo na balkoně.

Nezapomeňte na příslušenství

Samotný slunečník vám nebude až tak platný, bez důležitých doplňků. Ten nejdůležitější a zároveň velmi praktický doplněk je bezesporu podstavec pod Váš slunečník. Záleží jen na vás, který si vyberete. Samozřejmě čím bude pevnější a těžší, tím lepší bude mít ve finále slunečník stabilitu.

Z variant můžete vybírat podstavec, jenž se plní vodou, betonový, z těžkého kamene a další. Neméně praktickým doplňkem je obal na slunečník, který vám pomůže ochránit potahovou látku proti ušpinění, poškození a nepříznivému počasí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Brilante.cz

Dveře-Praha.cz

Brilante.cz

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje