Že nevíte, o co jde a nikdy jste plisé žaluzie neviděli? Možná ano, pouze o tom nevíte. Pokud si však jste jistí, že vás tento trend minul, nevadí, pokračujte ve čtení článku a dozvíte se o plisé žaluziích vše podstatné.

O co se jedná?

Jedná se o látkové žaluzie vyrobené z látky skládané do harmoniky. To umožňuje vytahovat žaluzie shora i zespodu, ale také z prostředka. Máte tedy nekonečné možnosti jejich nastavení a můžete tak přesně regulovat, jak velkou a jak umístěnou část okna zrovna zastíníte. Zbavíte se tak například slunečních paprsků, které vám svítí přesně do očí při práci u pracovního stolu. Přizpůsobování hodnoty zastínění docílíte i výběrem správné látky. Na trhu je několik druhů, které se liší právě svou propustností světla. Tyto látky se dají kombinovat například použitím průsvitné na den a nepropustné na plné zastínění v noci. Na první pohled jsou plisé žaluzie podobné látkovým roletám, jedná se však o trochu jinou technologii zastínění. Oproti roletám nedisponují konzolí, na kterou by se navíjely a nepůsobí tedy rušivým dojmem. Veškerá pozornost se tak soustředí především na barvu a vzor použité látky, jejichž výběrem můžete oživit interiér. A že je z čeho vybírat, v současné době je v České republice k dostání téměř 350 různých barev a vzorů, je tedy jisté, že mezi nimi ten pravý najdete.

Kde je použít

Ačkoliv se jedná o všestranný prvek zastínění, existuje pár jednoduchých rad, kdy je vhodné použít plisé žaluzie a kdy nikoliv. Využít se dají téměř v každém pokoji – kuchyni, ložnici, koupelně i obývacím pokoji. Nemusíte se je bát použít ani u netypicky tvarovaných oken, jako jsou například kulatá, půlkulatá či trojúhelníková okna. Nejlépe plisé žaluzie vyniknou jako stínění zimní zahrady či střešních oken. Vyvarujte se však jejich použití v pokoji se záclonami. Záclony se s plisé žaluziemi totiž opticky bijí a nevytváří oku lahodící efekt.

  Kousky, které jistě máte ve svém šatníku. Jak je nosit?

Post by admin

Comment(0)