- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiHitem poslední doby jsou plisé žaluzie

Hitem poslední doby jsou plisé žaluzie

-

- Komerční sdělení -aktuality

Že nevíte, o co jde a nikdy jste plisé žaluzie neviděli? Možná ano, pouze o tom nevíte. Pokud si však jste jistí, že vás tento trend minul, nevadí, pokračujte ve čtení článku a dozvíte se o plisé žaluziích vše podstatné.

O co se jedná?

Jedná se o látkové žaluzie vyrobené z látky skládané do harmoniky. To umožňuje vytahovat žaluzie shora i zespodu, ale také z prostředka. Máte tedy nekonečné možnosti jejich nastavení a můžete tak přesně regulovat, jak velkou a jak umístěnou část okna zrovna zastíníte. Zbavíte se tak například slunečních paprsků, které vám svítí přesně do očí při práci u pracovního stolu. Přizpůsobování hodnoty zastínění docílíte i výběrem správné látky. Na trhu je několik druhů, které se liší právě svou propustností světla. Tyto látky se dají kombinovat například použitím průsvitné na den a nepropustné na plné zastínění v noci. Na první pohled jsou plisé žaluzie podobné látkovým roletám, jedná se však o trochu jinou technologii zastínění. Oproti roletám nedisponují konzolí, na kterou by se navíjely a nepůsobí tedy rušivým dojmem. Veškerá pozornost se tak soustředí především na barvu a vzor použité látky, jejichž výběrem můžete oživit interiér. A že je z čeho vybírat, v současné době je v České republice k dostání téměř 350 různých barev a vzorů, je tedy jisté, že mezi nimi ten pravý najdete.

Kde je použít

Ačkoliv se jedná o všestranný prvek zastínění, existuje pár jednoduchých rad, kdy je vhodné použít plisé žaluzie a kdy nikoliv. Využít se dají téměř v každém pokoji – kuchyni, ložnici, koupelně i obývacím pokoji. Nemusíte se je bát použít ani u netypicky tvarovaných oken, jako jsou například kulatá, půlkulatá či trojúhelníková okna. Nejlépe plisé žaluzie vyniknou jako stínění zimní zahrady či střešních oken. Vyvarujte se však jejich použití v pokoji se záclonami. Záclony se s plisé žaluziemi totiž opticky bijí a nevytváří oku lahodící efekt.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje