Všichni milovníci pejsků mají bezpochyby v kalendáři červeně zatrženo datum 14. 9. 2019. Tento den se totiž v Opatově uskuteční již podruhé v České republice prestižní závod Hard Dog Race, jehož hlavním cílem je připomenout lidem, že pes není „jen“ živočichem, ale především zvířecím partnerem, přítelem a příslušníkem rodiny. První nejlevnější přihlašovací vlna skončí již o nedělní půlnoci 23. 6. 2019.

Hard Dog Race – člověk a jeho pes

Pod označením Hard Dog Race se skrývá extrémní překážkový závod, jehož trasu musí každý účastník zdolat společně se svým psem. Do cesty se přitom dvojici staví nejen únava, ale i bahno, voda i celá řada jiných těžkých překážek. Absolvování těchto náročných zkoušek ale rozhodně stojí za radost z výhry, kterou oba účastníci zažijí v okamžiku, kdy dorazí do cíle. Tento závod výrazným způsobem utuží již tak pevný vztah mezi pánem a jeho čtyřnohým přítelem.

  Posilovna je místo i pro ženy

Během Hard Dog Race nuda rozhodně nebude

O zábavu se v průběhu celého dne bude starat oblíbený zpěvák Reago (Ladislav Phám). Uskutečnění podobné akce na odpovídající úrovni by nebylo možné bez pomoci neziskových organizací Běhejme a pomáhejme útulkům, Staň se Srdcařem, Záchranná stanice Zelené Vendolí, Dočasky a.s., nově byla v letošním roce navázána spolupráce s registrem psích dárců krve Červená Tlapka. Zájemci se mohou seznámit i s výjimečnou trenérkou psů Hanou Bohme a dozvědět se něco o její zajímavé práci, když se snaží pomoci zvířatům v Africe a pro tento kontinent také psy cvičí.

Nebojte se potkat nové známé

Účast v závodech Hard Dog Race nabízí jedinečnou příležitost, jak se stát příslušníkem psí komunity a získat celou řadu přátel, kteří jsou podobně naladěni jako vy. Vítáni jsou i další členové rodiny, kteří nemusí soutěžit, ale mohou se zúčastnit informačních a hravých psích programů.

Post by admin

Comment(0)