Dnes společně zapátráme v dávné minulosti a odhalíme drobnou zápletku se jmény dvou francouzských malířů. Možná, že se někdy setkáte s těmito obrazy v aukční síni a hned vám svitne i jejich příběh. Mnohým se totiž zdálo, že jde buď o velkou náhodu, nebo jednu a tutéž osobu. Vášniví sběratelé obrazů a zájemci o toto umění budou mít nejspíš ihned jasno. Ale těm, kteří občas zamíří na výstavní galerie tento fakt mírně zamotal hlavu. Řeč bude o malířích Raoul a Paul, kde se datum jejich narození v některých případech shoduje nebo liší o pár let. Datum úmrtí je však stejný a jedná se o rok 1911.

Jeden nebo dva?

Malíři francouzského původu údajně oba žili v USA (další mylná informace). Oba uvedení malíři se věnují malování kytek, což je další matoucí skutečnost. Paul se vzhlídnul především v podmanivé kráse růží a Raoul neodolal něžnosti šeříků. Bílé šeříky představovaly mladickou nevinnost, zatímco fialové emoce lásky. Až obrazy uvidíte, třeba někde na výstavní galerii budete vědět, co tím autor chtěl říci. Některé zdroje uvádějí datum narození u Raoula 1843 a Paula 1855, ale jiné tvrdí, že datum narození je stejný – včetně úmrtí a tím nastartovala celá zápletka. Skutečně se nejedná pouze o jednu osobu ani náhodu. Ne, že by se náhody běžně nestávaly, ale tady celý ten mumraj způsobilo chybně uvedené datum a absence informací.

  Zdravá svačina do kapsy

Jeden jako druhý

Jde o dva bratry celými jmény Raoul Maucherat de Longpre a Maucherat De Longpre Paul. Narodili se do šlechtické, ale chudé rodiny umělců, kde se specializovali na malování na hedvábí, kde tenkrát tento průmysl kvetl. Starší z bratrů maloval květiny, pro pařížské firmy již ve věku 12 let. Neméně talentovaný Paul však emigroval do spojených států. Zatímco jeho bratr Raoul jak se zdá, zůstal ve Francii po celý svůj život. Avšak jeden z jeho obrazů se objevil ve výstavní galerii v Denveru – Colorado, což pravděpodobně vedlo k myšlence, že rovněž žije v USA.

A stále jen zápletky

Další ze zdrojů uvádí z životopisu Paula, že v roce 1890 ztratil většinu svých úspor, protože jeho banka zkrachovala. Tak se umělec se svou rodinou přesunul do USA s pár set dolary v kapse. Tam se stal žádaným umělcem a jeho obrazy byly hojně vystavovány ve výstavní galerii. Možná i tento fakt přiměl k domněnce, že tou rodinou se myslí i jeho bratr. Ať už to bylo jakkoliv, rozhodně to nebyla jedna a tatáž osoba, ale dva bratři. Datum úmrtí se však uvádí skutečně u obou bratrů na rok 1911.

  Automaty espresso od Nápojové Ambulance

Galerie Kodl

Národní  7,Praha 1,110 00

tel: +420 251 512 728

e-mail: galerie@galeriekodl.cz

web:  www.galeriekodl.cz

 

Related post

Celebrity

Soukromá výstavní galerie jako splněný sen

Design

Galerie Praha – příjemně strávené odpoledne!

Comment(0)