Turmalíny jsou skupinou klencových minerálů. Neexistuje totiž pouze jediný turmalín, tento kámen nalezneme v pestré paletě různých odstínů díky příměsi různých prvků. Asi nejoblíbenější je ten červený, respektive takový, který na sebe bere mnoho podob – od růžové po temně červenohnědý odstín.

Co jsou turmalíny a proč jsou oblíbené

Pro své složení fascinuje vědce, pro barevnost, kterou takto získává, zase šperkaře i milovníky klenotů. Turmalín má řadu pozoruhodných dovedností. Především je schopen vám vnést do života pozitivní energii. Tradičně se označuje jako kámen lásky a přátelství. Blahodárný vliv má nejen na psychiku, které pomáhá od stresu, ale také na tělo. Účinky se přitom mírně liší právě v závislosti na konkrétní barvě.

 

Ne nadarmo se mu přezdívá kámen lásky, vzhledem k tomu, že dokáže příznivým způsobem ovlivnit sexuální poruchy. Dále oceníte jeho účinky na pohybový aparát – svaly, šlachy, ale také páteř, kterou postihují degenerativní změny, jež může mít na svědomí mimo jiných faktorů i věk.

  Trápí vás velký či křivý nos? Pomůže líčení nebo plastika

Na jakém principu fungují produkty z kamenů

Má naprosto unikátní schopnosti v porovnání s ostatními drahokamy díky tomu, že dokáže produkovat slabý elektrostatický náboj, který je konstantní. Tím lidské tělo umí bránit před škodlivými účinky elektromagnetických vln, jež mohou způsobovat výše zmíněné problémy. Záření jsme přitom vystavování prakticky neustále, především kvůli televizorům a mnoha dalším zařízením, která nás obklopují. Tento objev je lidstvu znám již od konce 19. století. Nošení turmalínů má tedy již skutečně dlouhodobou tradici Nemusí mít přitom ani zdaleka jen podobu šperku.

 

Jinou účinnou alternativou, která vám dokáže pomoci od řady zdravotních neduhů, jsou speciální turmalínové pásy. Může to být například turmalínový bederní pás, který vás efektivně zbaví bolestí zad, jež jsou v dnešní době, kdy převážnou část dne trávíme vsedě, typicky u obrazovky počítače, velmi častým problémem. Turmalínový kolenní pás umí poskytnout úlevu od bolestí kloubů doprovázejících třeba artrózu. Pásy jsou vhodné pro každodenní používání.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

Related post

Články

O turmalínu a jeho vliv na zdraví

Comment(0)