- Komerční sdělení -
Zajímavosti O turmalínu a jeho vliv na zdraví

O turmalínu a jeho vliv na zdraví

-

- Komerční sdělení -

Z hlediska svého vzniku se turmalín řadí mezi minerály s proměnlivým chemickým vzorcem. Konkrétně má původ magmatický, metamorfní, hydrotermální a objevuje se v žilách alpského typu. To mu propůjčuje řadu unikátních vlastností.

Neobvyklá a blahodárná krása kamenů

Jedné si lze všimnout již na první pohled – prakticky každý kámen je originální. Turmalíny se vyskytují v mnoha barevných variacích podle odrůdy, některé jsou dokonce i vícebarevné. Složitý borokřemičitan hliníku totiž může obsahovat celou řadu dalších prvků, které pak mají vliv právě na výsledný odstín kamene. Běžně se setkáte například s černým turmalínem, jež bývá přiřazován planetě Saturn.

Tradičně je tomuto kamenu, nezávisle na jeho výchozí podobě, přisuzována především schopnost pročišťovat energii. Pohlcuje negativní vibrace a zajímavé je, že na svého majitele nikdy nemá nežádoucí účinky. To lze využít nejen pro působení na duši, ale také k uzdravení těla. Turmalíny se nosí nejen coby osobní talisman, ale také jakožto zdravotní pomůcka. V čem mohou být z tohoto hlediska prospěšné?

Turmalín a jeho vliv na zdraví

Řada lidí řeší otázku, jak se zbavit bolestí v zádech. Právě tehdy lze doporučit magnetické turmalínové pásy. Ty staří přiložit na postižené místo. Turmalínový bederní pás tak zvládne účinným způsobem pomoci třeba v případě bolestí meziobratlových plotének. Ta může být vyklenuta jednak důsledkem nesprávného držení těla, ale také úrazem, kdy vlivem extrémní námahy praskne. Léčivý efekt kamene můžeme využít rovněž v okamžiku, kdy hledáme úlevu od bolestí kloubů. V takovém případě se nabízí turmalínový kolenní pás.

Tyto patologické změny v našem organismu jsou důsledkem porušení biotoku. To bývá způsobeno škodlivým zářením, jež nás v každodenním životě běžně obklopuje. Turmalín dokáže produkovat světelné vlny o délce 4 – 14 mikronů. To odpovídá normálnímu působení proudů v lidském těle. Tak dokáže tento kámen tok energie regulovat a bránit rozvoji mnoha chorob.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Mohlo by se vám líbit

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání splnit.  Skvělou snídani si můžete objednat nejen prostřednictvím e-shopu pekařství, ale...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete chtít pro svého drobečka jen to nejlepší. V posledních letech...
- Komerční sdělení -

Měkká náruč mikroplyše

Jedním z nejoblíbenějších materiálů ložního povlečení je v současné době mikroplyš. Oceníte u něho nejen příjemný pocit na omak, ale také...

Už jste četli?

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete...
- Komerční sdělení -

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje