Z hlediska svého vzniku se turmalín řadí mezi minerály s proměnlivým chemickým vzorcem. Konkrétně má původ magmatický, metamorfní, hydrotermální a objevuje se v žilách alpského typu. To mu propůjčuje řadu unikátních vlastností.

Neobvyklá a blahodárná krása kamenů

Jedné si lze všimnout již na první pohled – prakticky každý kámen je originální. Turmalíny se vyskytují v mnoha barevných variacích podle odrůdy, některé jsou dokonce i vícebarevné. Složitý borokřemičitan hliníku totiž může obsahovat celou řadu dalších prvků, které pak mají vliv právě na výsledný odstín kamene. Běžně se setkáte například s černým turmalínem, jež bývá přiřazován planetě Saturn.

Tradičně je tomuto kamenu, nezávisle na jeho výchozí podobě, přisuzována především schopnost pročišťovat energii. Pohlcuje negativní vibrace a zajímavé je, že na svého majitele nikdy nemá nežádoucí účinky. To lze využít nejen pro působení na duši, ale také k uzdravení těla. Turmalíny se nosí nejen coby osobní talisman, ale také jakožto zdravotní pomůcka. V čem mohou být z tohoto hlediska prospěšné?

  Když pára, tak jedině zpod poklice!

Turmalín a jeho vliv na zdraví

Řada lidí řeší otázku, jak se zbavit bolestí v zádech. Právě tehdy lze doporučit magnetické turmalínové pásy. Ty staří přiložit na postižené místo. Turmalínový bederní pás tak zvládne účinným způsobem pomoci třeba v případě bolestí meziobratlových plotének. Ta může být vyklenuta jednak důsledkem nesprávného držení těla, ale také úrazem, kdy vlivem extrémní námahy praskne. Léčivý efekt kamene můžeme využít rovněž v okamžiku, kdy hledáme úlevu od bolestí kloubů. V takovém případě se nabízí turmalínový kolenní pás.

Tyto patologické změny v našem organismu jsou důsledkem porušení biotoku. To bývá způsobeno škodlivým zářením, jež nás v každodenním životě běžně obklopuje. Turmalín dokáže produkovat světelné vlny o délce 4 – 14 mikronů. To odpovídá normálnímu působení proudů v lidském těle. Tak dokáže tento kámen tok energie regulovat a bránit rozvoji mnoha chorob.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Related post

Zdraví

Co umí turmalíny

Comment(0)