- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiČeská kuchyně – to není jen guláš a svíčková...

Česká kuchyně – to není jen guláš a svíčková se šesti

-

- Komerční sdělení -aktuality

Česká kuchyně už si získává mez tuzemskými strávníky a zahraničními gurmány jinou prestiž, než když se u jídelního lístku hloubalo nad svíčkovou a gulášem, znojemskou či rajskou omáčkou se šesti. Ačkoli jsou zmíněné krmě specifické, mají svá chuťová kouzla, byla by škoda zatracovat i jiné recepty, které se mohou hrdě hlásit k synonymu česká kuchyně. Sladká jídla, strava pro masožravce a vegetariány, odlehčené i tučné pokrmy – to vše pojímá tuzemský jídelníček.

V čem spočívá kouzlo české kuchyně?

Husté polévky, vývary s knedlíčky anebo zavářkou, krémové předkrmy, studená kuchyně jako tlačenka, pivní sýr, nakládaný hermelín, utopenci, tatarák, jitrnice, jelita – pojmy, jež v jiném kraji nenajdete. Také se vám při delším pobytu v cizině stává, že se předkládaná jídla takzvaně točí, neboli že už se chuťové pohárky po týdnu nabaží a vy se vlastně stravujete stále těmi stejnými jídly. Cizinec pobývající v Česku by mohl v jídelníčku české kuchyně pátrat téměř donekonečna, aby se mu všechny pochoutky skutečně přejedly.

Zvěřinové hody, vánoční pokrmy, velikonoční nádivky, bezmasá kuchyně, odlehčená, ba i vegetariánská strava se může nad kuchyně ze zahraničí směle povyšovat. Ovocné knedlíky, staročeské buchty, koláče, dezerty, maso z grilu, z udírny i pečené na tisíc způsobů, to vše jsou atributy vytvářející z české kuchyně komoditu, jež by mohla získat své místo i ve státním znaku. Považte, jak by se vyjímala pečená kachna s knedlíkem a se zelím v pozadí s dvojocasým lvem? Ale vážně. Tradice sahající hluboko do středověku dotáhla pojem česká kuchyně k reprezentativní dokonalosti. Nechce-li se vám doma vařit, vyražte na sváteční oběd anebo hostinu do Pivovarského dvora Chýně. Mlsné jazýčky na takový zážitek nikdy nezapomenou.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje