pokojové květiny

Pokojové květiny doplní interier

Chcete si svůj interiér zkrášlit nějakou rostlinkou, bohužel jste ale zaneprázdnění nebo nechcete věnovat moc času péči o ní? Mezi důvody, proč byste si květinu do bytu či kanceláře měli pořídit, patří například to, že rostliny produkují kyslík, nezbytný pro dýchání. Člověku tedy každá rostlina může jen prospět, nemluvě o tom, že místnost ozvláštní a zútulní.

Každá rostlina vyžaduje jinak náročnou péči. Naštěstí jsou zde i takové, o které se moc starat nemusíte, tedy přežijí, když je sem tam zapomenete zalít, nebo nebudou mít zrovna ideální světelné podmínky.

Vánoční a velikonoční  kaktusy

pokojové květiny

Jaké jsou vhodné květiny pro pěstitele-lenochy? Jako první vás určitě napadnou kaktusy. Ty potřebují pouze dostatek světla, nejlépe se jim tedy bude dařit na parapetech. Bez vody se obejdou delší dobu, jelikož ji ve svém stonku a trnech zadržují. Díky tomu v přírodě přežijí i dlouhá období sucha. Kaktusů je však mnoho druhů, i mezi nimi se proto najdou rozdíly. Kaktusy pouštního typu milují co nejvíce světla, v létě se pravidelně zalévají a v zimě se nezalévají vůbec. Oproti tomu lesní typy kaktusů přímé slunce nesnesou a zalévají se poměrně vydatně. Mezi lesní kaktusy patří například schlumbergera (vánoční kaktus) nebo rhipsalidopsis (velikonoční kaktus). Bohužel ani kaktusy nezvládnou vše, a v případě nedostatečné péče mohou uhynout. Na vině je nejčastěji příliš moc vody. Pravděpodobnost, že se to stane je oproti jiným rostlinám však mnohem menší.

Pokojové květiny

Pokojové květiny

Ibišek neboli čínská růže

Další rostlinou, která miluje světlo je ibišek neboli čínská růže. Péče o něj je o trochu náročnější, za to se vám však odmění krásnými květy od jara do podzimu. Na jaře je vhodné ho seříznout, pravidelně hnojit, zalévat a dopřávat mu sluneční svit. S příchodem zimy je pak na místě nechat ho přezimovat ve světlé, chladnější místnosti, kde se teplota pohybuje okolo 10-15°C. Stejně tak si v zimě dejte pozor na průvan. S minimální péčí se můžete dočkat barevných květů, obvykle červených, žlutých či oranžových.

  Přichází sezona medvědího česneku, nasbírejte si tento zázrak i vy!

Z Číny pochází také na péči nenáročný bambus. Jeho netradiční tyčkový vzhled vynikne zejména v jednoduchých a moderních prostorách.

Zamiokulkas, moderní a nenáročná

Jinou velmi moderní a exotickou rostlinou současnosti je zamiokulkas. Tato rostlina, pocházející z Madagaskaru, potřebuje světlé stanoviště, zálivku asi jednou týdně a pravidelné hnojení během sezóny. Hnojení si můžete zjednodušit hnojivými tyčinkami, které pouze zapíchnete do zeminy.

Ať už si chcete pořídit svou první rostlinku, nebo jste jich několik neúspěšně pěstovali, z výše jmenovanými nešlápnete vedle. V místnosti vám vytvoří skvělou dekoraci, aniž byste jim museli věnovat mnoho pozornosti.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

SEOlaboratoř.cz

Comment(0)