- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiPatní ostruha

Patní ostruha

-

- Komerční sdělení -aktuality

Bolest paty

Existuje mnoho patologických stavů v oblasti paty, které mohou značně znepříjemnit život a jeho každodenní úkony. Téměř všechny tyto problémy bývají označovány za patní ostruhu – vápníkový výrůstek na patní kosti vznikající jako kompenzace organismu proti nadměrnému přetížení. Na rentgenových snímcích dobře viditelná, nebývá však patová ostruha, na rozdíl od plantární fasciitidy, ve většině případů bolestivá.

Plantární fasciitida

Hlavním příznakem plantární fasciitidy (syndrom patní ostruha) je bolest, která postupuje od spodní části paty přes strany chodidel do jejich předních částí. Projevuje se především při prvních krocích ráno nebo po dlouhodobém sezení, ale i přes postupné zmírňování bolestivosti, může trvat celý den. Vzniká sníženou elasticitou podélných šlach na chodidle (plantární fascie), kdy i malá zátěž může způsobit poškození tkáně a následný zánět. Mezi rizikové faktory patří například dlouhodobé stání, obezita, rozdílná délka končetin, nevhodná obuv, běh na pevném povrchu, zkrácená Achillova šlacha nebo vysoké vyklenutí nohy. Obecně je však za hlavní příčinu považováno mechanické přetížení.

bolest paty

Léčba a prevence bolesti paty

Nejlepší léčbou je prevence, jež spočívá hlavně ve správné péči o nohy i chodidla, korekci vadného postavení těla i nohou, kvalitní obuvi a ve správných ortopedických pomůckách.

V případě onemocnění je nejdůležitějším krokem snížení zátěže. Pomáhají lokální gely a masti, zapařovací obklady a z fyzikálních terapií například magnetoterapie nebo ultrazvuk. Při přetrvávajících obtížích pak nastupuje radioterapie, lokální anestetika nebo kortikoidy či ošetření rázovou vlnou. Chirurgický zákrok se používá ve zcela výjimečných případech.

Twin-heels

Jednou z ortopedických pomůcek nápomocných při bolesti paty jsou ortopedické vložky Twin-heels od Medicovi, které jsou vhodné do běžné obuvi, silně tlumí nárazy, odlehčují patám a mají okamžitý účinek pro správné držení těla i jeho stabilitu. Pomáhají rovněž při bolestech kolen, kyčlí a zad.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje