- Komerční sdělení -zeny
ZdravíVeganství jako životní styl

Veganství jako životní styl

-

- Komerční sdělení -aktuality

Veganství je pro mnohé životní styl a odmítají konzumovat živočišné produkty a maso. Odmítají využívat zvířata pro mléko a další výrobky. Někteří vegani z přesvědčení nesouhlasí s rybářstvím, vyhýbají se medu, nesouhlasí s myslivostí, chováním zvířat v zoo nebo v cirkusech. Důslední vegané nepoužívají výrobky z kůže, vlny, hedvábí a používají kosmetiku výhradně netestovanou na zvířatech.

Motivaci stát se veganem má každý jinou, nejčastěji však jde o soucit se zvířaty, zabránění jejich utrpení při chovu či rybolovu, apod.

Vliv veganské stravy na naše zdraví

Veganská strava je ochuzena o maso a živočišné produkty. Je důležité dbát na dostatečný přísun vitaminů skupiny B, D, jódu, selenu, ale také vápníku, omega-3 mastných kyselin. Je vhodné si sestavovat jídelníček vyvážený, maso například nahradit quinou, sójou. Zvyšte příjem luštěnin, celozrnného pečiva, ovoce, zeleniny, ořechů a dalších zdrojů vitamínů a minerálů.

Zvažujete, že přejdete na veganskou stravu? Nejrychlejší je zkusit naše veganské recepty. Pro orientaci se v jídelníčku je vhodné také navštívit veganskou restauraci ve vašem okolí. Snadno se dozvíte, jak pestrý může váš jídelníček být. Je dobré si také zjistit, jaké jsou alternativy výrobků, které nahradí maso či vejce, například tempeh. Obejdete se bez nich, ale jsou velmi užitečné a vaše jídlo obohatí.

Mezi alternativy patří nejen tempeh, ale také tofu, seitan, sojové maso, mléko, rostlinné sýry, ale ochutnat můžete také tofu utopence, různé paštiky a také rostlinné párky a salámy. Nebojte se zkoušet nové recepty, experimentovat s kořením a novými chutěmi. Jídelníček vegana je poměrně pestrý, můžete využívat těstoviny, ovoce, zeleninu, ořechy, apod. Je důležité se také připravit na mnohdy až nepřátelské reakce svého okolí.

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje