- Komerční sdělení -zeny
ZdravíČím vyživovat namáhané klouby?

Čím vyživovat namáhané klouby?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Znáte to také? Vyjdete schody a hned máte pocit, že se ozývá nepříjemný zvuk z kloubů, nebo se při podřepu zaposloucháte, jak Vám vržou kolena, jako by potřebovaly namazat? Jak předcházet stárnutí?

Nejlépe velkou dávkou smíchu a pohybu. Každý den máme možnost zajít si do posilovny, vyzkoušet nepřeberné množství posilovacích strojů na všechny partie našeho svalnatého nebo v horším případě ochablého těla. Můžeme si zajít zahrát squash a dát svému i soupeřovu tělu pořádně zabrat, nebo své tělo probouzíme při ranním rozbřesku běháním na čerstvém vzduchu.

Všechny sporty hrají do karet zdraví, ale všeho „s mírou“, jak se říká. Tělu nepomůže 20-ti hodinové vypětí a žádná relaxace nebo naopak celodenní polehávání bez jediného kroku. Všechno má své pro a proti, stejně je tomu i u sportu. Ostatně můžete se zeptat některého vrcholového sportovce, či sportovkyně, jestli jim stále slouží celé tělesné schránky nebo přišli o některou část kvůli příliš agresivnímu protihráči nebo třeba špatně seřízené lyži.

No to se nás běžných smrtelníků netýká, ale co se nás týká, to je péče o vlastní tělo. Sport sebou nese nejen příjemně vyplavené endorfiny a dobrý pocit, že jsme pro sebe zase něco udělali, ale také na druhé straně odnáší díky vynaložené zátěži jemnost a svižnost některých částí našeho těla. Nejen sportem živíme své tělo, dále jídlem a pestrým doplňováním vitamínů a minerálů. Nedávno se u nás rozšířil tzv. zelený ječmen, hlavně mezi vegetariány, zelený drcený  jemný prášek, rozpuštěný ve vodě, který dodává potřebnou energii i chybějící minerály. Jak ale co nejefektivněji doplnit vitamíny potřebné pro namáhané svalstvo, šlachy a klouby?

Na trhu naleznete řadu prášků, jejichž obsah se nevstřebá na 100%, obecně se raději doporučuje varianta rozpustného prášku, který se rozloží nejen ve vodě, ale také v jogurtu, čímž si potvrdíte příjem vitamínů do určených míst. Stavební prvek číslo 1, související se stářím, je hlavně kolagen. Souvisí s kvalitou cév, žil, srdce a navíc je obsažen v 70%  v kůži. Velkou částí pracuje svým obsahem s kvalitou kloubů. Klouby máme jen jedny a v případě, že se chceme vyhnout osteoporóze nebo jiným kloubním nemocem, prevence je na místě. Prevenci si zaslouží tělo sportovce i staršího člověka, a tu nejlépe podpoříte např. pravidelným doplňováním hydrolyzátu kolagenu – díky produktu beneGEN4. Jeho obsah 4000 mg kolagenu zaručí Vašim kloubům notnou dávku podpory a jeho forma oproti klasické želatině zajistí správnou stravitelnost.

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje