- Komerční sdělení -zeny
Zajímavosti5 pravidel pro bílé a zdravé zuby

5 pravidel pro bílé a zdravé zuby

-

- Komerční sdělení -aktuality

Krásné, zdravé zuby a úsměv hollywoodské hvězdy – to je sen mnoha lidí. Dobrá zpráva je, že cesta k jeho naplnění není nikterak složitá. To jediné, k čemu je třeba donutit sebe sama, je pravidelné a poctivé dodržování několika málo jednoduchých pravidel. Stejně jako kterákoliv jiná část našeho těla, i zuby vyžadují alespoň základní péči. Pokud ji dostanou, nezklamou nás a my se na ně budeme moci spolehnout. Zuby, o které se jejich majitel dobře stará, nevyžadují horentní sumy coby investici za svoji opravu stejně jako jsou připraveny přihrát mu plusové body při seznamování nebo pracovním pohovoru.

S poctivostí nejdál dojdeš

Pečujete-li o své zuby, s nikým nesoutěžíte. Jinými slovy, nemá smysl podvádět a myslet si, že když se nikdo nedívá, můžete si dovolit malou úlevu. U našich ratolestí je podobné uvažování celkem pochopitelné, koneckonců i my jsme kdysi byli dětmi a čištění zubů nepatřilo mezi naše oblíbené hry a zábavy, je ale překvapivé, kolik lidí se stejnou logikou řídí i v dospělosti. Poučky známe všichni – alespoň dvakrát denně, alespoň 3 minuty a jednou denně používat pomůcky na čištění mezizubních prostor. Pamatujte, že ošizením tohoto schématu šidíte jen sami sebe.

Péče o zuby začíná hned po jídle

Pokud jste právě poobědvali a myslíte na okamžitý návrat na své pracoviště, zkuste tolik nespěchat. I když v denním shonu není vždy možné vyčistit si po každém jídle zuby plnohodnotně, prosté vypláchnutí úst lze zvládnout za několik vteřin a vaši šanci na dlouhodobě zdravý chrup také nezanedbatelně posílí.

Poznej svého nepřítele

Třetí pravidlo patří pravděpodobně k těm nejméně populárním. Radí nám totiž vyhýbat se slazeným nápojům, šťávám, čaji, kávě nebo třeba červenému vínu. Jak už to v životě bývá, ty nejlepší a nejlákavější věci jsou současně těmi nejnevhodnějšími. Ale co naplat, nové zuby (alespoň ty stálé) nám už příroda neposkytne, a proto je na místě u těchto produktů minimálně jistá střídmost v jejich konzumaci.

Zvládnutá teorie jako základ úspěchu

I čištění zubů má svá technická pravidla a jejich porušování značně snižuje efektivitu celého procesu. Věnujte chvilku kontrole svého stylu čištění zubů, porovnejte ho s radami odborníků a nebojte se investovat do skutečně kvalitního kartáčku. Jen kvalitní čištění zubů může mít požadovaný efekt.

Malý podvod

Běloskvoucí úsměv lze pomoci vykouzlit i prostřednictvím malého podvodu. Týká se to však pouze žen. Správně zvolená barva rtěnky, totiž může potlačit některé méně výrazné znečištění. Žlutý odstín zubů nejlépe eliminuje sytě červená či růžová barva, ženy by se naopak v takovém případě měly vyhnout např. oranžové barvě, která funguje přesně naopak. Mějte ale na paměti, že se jedná pouze o doplněk, správnou starost o chrup magie s rtěnkou rozhodně nenahradí.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...
- Komerční sdělení -zpravy

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...

Už jste četli?

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje