- Komerční sdělení -zeny
Zajímavosti4 způsoby, jak se odnaučit kouřit

4 způsoby, jak se odnaučit kouřit

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jak přestat kouřit

Kouření je nešvar, který škodí vašemu zdraví i peněžence. To ví každý. Snad každý kuřák si alespoň někdy řekl, že by s tímto zlozvykem měl přestat. Bohužel, podle statistik se to povede jen každému třetímu. Našli jsme několik způsobů, které vám vaši snahu zbavit se kouření, usnadní.

Jak přestat kouřit
Jak přestat kouřit

Přestávejte s kouřením postupně

Někteří radí, abyste s kouřením přestávali postupně. To neznamená nic jiného než pomalu snižovat počet vykouřených cigaret tak dlouho, až se dostanete na nulu. Tento postup však není vhodný pro každého. Může se vám totiž stát, že během dne nebudete myslet na nic jiného než na to, kdy si konečně budete moci zapálit vytouženou cigaretu.

Veďte si deník

Přestat kouřit vám může pomoci tužka a papír. Zaveďte si speciální antikuřácký deník. Na první stranu si napište své důvody, proč chcete přestat kouřit. Odpovězte si na otázky, co tím získáte. Klidně si vypište všechna rizika, která s sebou dlouhodobé kouření přináší nebo si naopak napište, kolik ušetříte, pokud se svým zlovykem opravdu skončíte. Do deníku si nalepte obrázky toho, co byste si za ušetřené peníze mohli koupit, nebo která místa byste mohli navštívit.

Kdykoliv vás přepadne chuť si zapálit, vezměte do ruky místo cigarety tužku a poznamenejte si všechny vaše pocity. Co právě děláte? Proč máte chuť si zapálit? Naštval vás někdo? A samozřejmě si přečtěte všechny důvody, proč chcete s kouřením seknout. Při troše štěstí chuti na cigaretu odoláte.

Na cestu za cigaretou si naskládejte překážky

Znesnadněte si cestu, jak si k cigaretě dostat. Krabičku cigaret zabalte pečlivě do novin, oblepte lepicí páskou, uložte na místo, kam se dostanete jen ze štaflí a ty odneste do garáže. Způsob, jak se dostat k cigaretě, tak bude mnohem složitější než jste zvyklí, a vy si při své honbě za cigaretou možná uvědomíte, co všechno jste ochotni pro trochu nikotinu udělat. Pravděpodobně se chytnete za nos a zjistíte, že vám to vůbec nestojí za to.

Připravte se na vedlejší příznaky

Spousta kuřáků se nechcete cigaret vzdát, protože se bojí, že přiberou. To se klidně může stát a je třeba s tím počítat. Mnoho lidí chuť na nikotin totiž záhání jídlem. Proto si pečlivě vybírejte, co jíte. Před čokoládou dejte přednost semínkům nebo ovoci a zelenině.

O co míň budete kouřit, o to víc se hýbejte. Dříve nebo později zjistíte, že vám pohyb svědčí mnohem více než cigarety.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje