- Komerční sdělení -zeny
Zdraví3 tipy na spánek

3 tipy na spánek

-

- Komerční sdělení -aktuality

Když bychom mohli spát, přijde nám to kolikrát zbytečné a spánku si dostatečně nevážíme. To přichází často až v momentě, kdy se začnou objevovat různé potíže se spaním. Stačí dvě či tři probdělé noci a člověk se nesoustředí, je unavený, podrážděný a významně to narušuje jeho běžný den. Proto se dnes podíváme na 3 tipy, které zlepší vaše usínání i spánek.

Kvalitní spánek je předpokladem spokojeného života. Nedostatek spánku se totiž dříve nebo později projeví nejen na našem osobním, ale i pracovním životě. Dlouhodobá nespavost může dokonce vést k řadě méně či více vážných onemocnění.

Dodržujte spánkovou hygienu

Každá nepravidelnost se na člověku podepíše. Ať už se jedná o jídlo, pití, či spánek. Pokud jde o spánek a nespavost, ideální je, když uleháte a vstáváte ve stejný čas. Výjimkou by neměly být ani víkendy či dovolená. Kromě toho dodržujte i další zásady spánkové hygieny. Základem je dobře vyvětraná místnost, teplota okolo 18 až 20 °C, ticho a tma. Před spaním se vyhýbejte těžkému jídlu, kofeinovým a alkoholickým nápojům. Dobrému spánku rozhodně nepomůže ani těžké nebo kořeněné jídlo.

Vyzkoušejte bylinky

Nespavost patří do kategorie zdravotních problémů, na které dobře fungují bylinky. Mezi oblíbené bylinky na spaní patří například meduňka lékařská. Kromě meduňkového čaje ovšem můžete vyzkoušet i čaj z kozlíku lékařského. Z dalších bylinek pro dobrý spánek nesmíme zapomenout na mučenku pletní, chmel obecný, heřmánek nebo levanduli lékařskou. Bylinky můžete užívat čerstvé, sušené, ve formě čajů, tinktur nebo doplňků stravy – Dreamly. A protože bylinky pomáhají i svou vůní, můžete vyzkoušet bylinkové polštářky pod hlavu.

Sportujte a relaxujte

Spánek je úzce provázaný s pohybem. Znáte ten pocit, když vás náročný trénink nabije energií? Právě proto si jej plánujte nejpozději dvě až tři hodiny před spánkem. Přestože je pohyb pro spánek dobrý, navečer jsou vhodnější klidnější tipy aktivit jako jóga nebo pilates. Máte-li rádi běh, ideální je po ránu nebo v odpoledních hodinách. Pročistíte si hlavu, zbavíte se stresu a ještě se vám bude dobře usínat. Obzvláště pokud si po běhu dopřejete rychlou a osvěžující sprchu, která zchladí váš organismu. Horkou koupel si naopak nechte třeba na nedělní odpoledne.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje