Když bychom mohli spát, přijde nám to kolikrát zbytečné a spánku si dostatečně nevážíme. To přichází často až v momentě, kdy se začnou objevovat různé potíže se spaním. Stačí dvě či tři probdělé noci a člověk se nesoustředí, je unavený, podrážděný a významně to narušuje jeho běžný den. Proto se dnes podíváme na 3 tipy, které zlepší vaše usínání i spánek.

Kvalitní spánek je předpokladem spokojeného života. Nedostatek spánku se totiž dříve nebo později projeví nejen na našem osobním, ale i pracovním životě. Dlouhodobá nespavost může dokonce vést k řadě méně či více vážných onemocnění.

Dodržujte spánkovou hygienu

Každá nepravidelnost se na člověku podepíše. Ať už se jedná o jídlo, pití, či spánek. Pokud jde o spánek a nespavost, ideální je, když uleháte a vstáváte ve stejný čas. Výjimkou by neměly být ani víkendy či dovolená. Kromě toho dodržujte i další zásady spánkové hygieny. Základem je dobře vyvětraná místnost, teplota okolo 18 až 20 °C, ticho a tma. Před spaním se vyhýbejte těžkému jídlu, kofeinovým a alkoholickým nápojům. Dobrému spánku rozhodně nepomůže ani těžké nebo kořeněné jídlo.

  Jakým dárkem překvapíte muže?

Vyzkoušejte bylinky

Nespavost patří do kategorie zdravotních problémů, na které dobře fungují bylinky. Mezi oblíbené bylinky na spaní patří například meduňka lékařská. Kromě meduňkového čaje ovšem můžete vyzkoušet i čaj z kozlíku lékařského. Z dalších bylinek pro dobrý spánek nesmíme zapomenout na mučenku pletní, chmel obecný, heřmánek nebo levanduli lékařskou. Bylinky můžete užívat čerstvé, sušené, ve formě čajů, tinktur nebo doplňků stravy – Dreamly. A protože bylinky pomáhají i svou vůní, můžete vyzkoušet bylinkové polštářky pod hlavu.

Sportujte a relaxujte

Spánek je úzce provázaný s pohybem. Znáte ten pocit, když vás náročný trénink nabije energií? Právě proto si jej plánujte nejpozději dvě až tři hodiny před spánkem. Přestože je pohyb pro spánek dobrý, navečer jsou vhodnější klidnější tipy aktivit jako jóga nebo pilates. Máte-li rádi běh, ideální je po ránu nebo v odpoledních hodinách. Pročistíte si hlavu, zbavíte se stresu a ještě se vám bude dobře usínat. Obzvláště pokud si po běhu dopřejete rychlou a osvěžující sprchu, která zchladí váš organismu. Horkou koupel si naopak nechte třeba na nedělní odpoledne.

  Co umí turmalíny

Post by admin

Comment(0)