- Komerční sdělení -zeny
ZdravíVyhněte se psorióze pomocí potravin

Vyhněte se psorióze pomocí potravin

-

- Komerční sdělení -aktuality

Žijeme v době, kdy je mezi lidmi nepochybně čím dál více zmiňovaná důležitost zdraví.

Onemocnění kůže, tzv. psoriáza/lupénka je problémem, který zužuje mnoho lidí. Jestliže se ji chcete vyhnout, či se tohoto onemocnění úplně zbavit, máme pro vás několik tipů.

Začněte u potravin

Není velkým tajemstvím, že správně vybrané a vyvážené potraviny mohou zastat práci nejrůznějších doktorů.

I v tomto případě, je důležité se zaměřit na to, co jíte a vědět, co z jídelníčku naopak vynechat.

Čím obohatit svůj jídelníček?

 • Ryby a mořské plody: Tyto suroviny jsou bohaté na omega – 3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro správné fungování našeho srdce, se kterým je lupénka právě tak spojena.
 • Mrkev a dýně: Nejen pro oči, ale i pro vaši kůži je mrkev nepostradatelná, to platí i pro dýni, batáty, špenát, kapustu a jiné.
 • Obiloviny: Nesmíte opomenout ani vlákniny, které jsou v hojném množství zastoupeny v celozrném chlebu, těstovinách či ovesných vločkách.
 • Libové maso: Výběr masa je určitě také podtstatný, nejlepší je kuřecí a krůtí. Pokud jste ale milovníky hovězího a jiného červeného masa, snažte se vybírat hlavně to libové.
 • Avokádo a ořechy: Nejsou tuky jako tuky. Nejlepším zdrojem kvalitních a zdravých tuků je právě avokádo a ořechy. Ocení je nejen vaše chuťové pohárky, ale i vaše tělo.
 • Borůvky: Samozřejmě každé ovoce je plus ve vašem jídelníčku. Nicméně borůvky byste určitě neměli vynechat. Jsou bohaté na vitamín C a navíc jsou u nich prokázány protizánětlivé účinky.

A co raději vynechat?

 • Rajčata: Přestože je chválihodné, pokud jíte hodně zeleniny, měli byste se vyhnout rajčatům. Vědci tvrdí, že právě rajčata, paprika, lilek a dokonce i brambory přispívají k rozvoji lupénky.
 • Alkohol: Nejenže si na alkoholu můžete velice snadno vypěstovat závislost. Je velice škodlivý i pro vaše tělo a to v mnoha směrech, jedním z nich je právě zhoršení příznaků lupénky. Proto ho raději omezte.
 • Rafinovaný cukr a smažené jídlo: Obecně cukr a smažený olej je pro vaše tělo doslova jed. Ohrožuje vaše srdce a zvyšují pravděpodobnost zánětu.
 • Lepek a mléčné výrobky: Určitě není od věci se zaměřit především na bezlepkové pečivo. Ze zkušeností lidí, kteří tímto onemocněním trpěli víme, že i omezení mléčných výrobků je dobrou volbou.
 • Rakytník a rakytníkový olej: Od dnešního dne pro vás nebude ani rakytník velkou neznámou. Jeho blahodárné a léčivé účinky ocení jak vaše pokožka, tak i imunitní systém.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje