Myopatie patří mezi neurologické poruchy. Dochází k nervovému onemocnění kosterních svalů. Z velké části jsou tyto poruchy symetrické, což znamená, že je postiženo proximální pletencové svalstvo (to se nachází u středu těla). Nejčastěji se myopatie projevuje svalovou slabostí. Jaké jsou příčiny?

Příčiny myopatie

  • zánětlivá onemocnění (jako je např. polymyozitida, dermatomyozitida)
  • toxicita či léky indukující myopatii (kortikoidy, statiny (léky na vysoký cholesterol), antirevmatika, léky s protizánětlivým/imunosupresivním účinkem
  • hypo/hyperfunkce štítné žlázy, endokrinně/metabolicky podmíněně
  • hypo/hyperfunkce štítné žlázy, endokrinně/metabolicky podmíněně

Projevy myopatie

Hlavní projev této poruchy je snížená reflexe svalů. I když jsou tyto reflexy potlačeny, nezanikají úplně, protože pacient stále cítí bolest svalů. Díky tomu, že bývá tato porucha symetrická, vznikne myopatický syndrom. Mezi jeho projevy patří:

  1. Hyperlordóza – bederní páteř je prohnutá, díky čemu pacient chodí se zakulaceným vypouklým břichem
  2. Kachní chůze – pokles pánve u končetiny ovlivňuje vzhled chůze
  3. Myopatický šplh – aby se pacient zvedl z dřepu nebo polohy na čtyřech. musí použít ruce
  Čchi-kungem zušlechtíte Vaši energii

Pacienti s myopatií dolních končetin namáhavě chodí do schodů/zvedají se z dřepu/sedu. Pro pacienty s myopatií horních končetin je obtížné česat si vlasy nebo věšet prádlo. Pokud je myopatie způsobena poruchou štítné žlázy, je pro pacienta náročné polykat.


Léčba myopatie

Způsob léčby se vybírá podle závažnosti onemocnění. U mírnějších forem statinové myopatie je nutné přestat brát léky. Bohužel i tak je někdy nezbytné podstoupit dialýzu ledvin. Poruchy svalů je možné léčit kortikosteroidy.

Autoimunitní formy vyžadují imunosupresiva.

Nelze nezmínit, že je důležitým krokem zdravá a pestrá strava. Ideální způsob pohybu je plavání nebo jízda na koni. U této poruchy je nutné, aby pacient udržoval správnou váhu, obezita je v tomto případě opravdu nevhodná.

Jak na domácí léčbu?

Pacienti si chválí dlouhodobou terapii pomocí oxygenerátoru. Kyslíkový oxygenátor je vynikající nástroj ke zlepšení zdravotního stavu. Zvýšený příjem kyslíku je pro svaly a tkáně velmi zdravý, takže dochází k postupné regeneraci.

Kyslíkovou terapii nadále neodkládejte. Máme pro vás připravené přenosné a statické oxygenerátory. Ceny jsme nastavili již od 70 Kč/den.

  Představujeme termální lázně Sárvár – super místo pro léčbu, odpočinek i zábavu!

Při zapůjčení na 14 a více dní je doprava po Praze zdarma. Osobní vyzvednutí v Praze 4 je také zdarma. Do jiných koutů ČR Vám oxygenerátor dopravíme za 250 Kč.

Nabídnout můžeme veškeré potřebné příslušenství. Celý ceník najdete na našich stránkách.

Půjčte si svůj kyslíkový oxygenátor ještě dnes na čísle +420 776 243 440 nebo e-mailu pujcovna@oxymed.cz.

Post by admin

Comment(0)