- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiVaření v tlakovém hrnci má mnoho výhod. Zkuste to...

Vaření v tlakovém hrnci má mnoho výhod. Zkuste to nejen na klasickém, ale i indukčním sporáku

-

- Komerční sdělení -aktuality

Tlakový hrnec je výborným pomocníkem v kuchyni. Když se navíc zkombinuje s výhodami indukčního vaření, výsledkem je opravdu moderní a promyšlená příprava pokrmu. Podívejte se na důvody, proč vařit na indukci a tipy na vhodné tlakové hrnce i další nádobí.

Moderní tlakové hrnce

Vaření v tlakovém hrnci je rychlé, úsporné a víceméně bez práce. Připravíte si maso či cokoliv jiného, dáte to do tlakového hrnce a pustíte plotýnku na nižší stupeň. Potom už jenom průběžně sledujete, zda je v hrnci správný tlak a výsledkem bývá skvěle uvařené jídlo. Výhody vaření v tlakovém hrnci si můžete užívat i při vlastnění indukční plotýnky, jen je potřeba vybrat vhodný tlakový hrnec na indukci.

Proč vařit na indukci?

Vaření na indukční plotýnce je rychlejší díky schopnosti okamžitého generování tepla. Vodu tak máte ohřátou o poznání rychleji v porovnání s klasickou plotýnkou. Výhodou indukce je i nezanedbatelná úspora energií a tím pádem i peněz. Technologie je i velmi bezpečná, ohřívá se pouze materiál k tomu určený. Omylem položená plastová krabička nebo utěrka nevadí. Plotýnka nebude předávat teplo a nic se nestane. Vzhledem k tomu, že se teplo uvolňuje opravdu pouze v místě kontaktu s položenou nádobou, výrazně se snižuje plocha pro připálení zbytků, což přináší pohodlnější a snadnější čištění.

 

Tlakové hrnce vhodné pro vaření na indukci

Podívejte se na 5 tipů na tlakový hrnec na indukci.

Multifunkční tlakový hrnec s 5 díly

Praktický multifunkční hrnec má 5 dílů a nechybí mezi nimi ani skleněná poklice. Je vyroben z kvalitní nerezové oceli. Dno má takzvaně sendvičové uspořádání, což v praxi znamená, že přenos tepla trvá kratší dobu, takže je vaření efektivnější a rychlejší. Propracovaná tlaková poklice má dva bezpečnostní ventily. Součástí je i vnitřní miska na zdravé vaření v páře.

Profesionální tlakový hrnec Profi-Galaxy o objemu 5 litrů

Pořádnou porci guláše připravíte v moderně vypadajícím a funkčně skvěle propracovaném hrnci. Nádoba z vysoce kvalitní nerezové oceli je opatřena víkem se speciální konstrukcí pro dokonalé zavření. Hrnec Profi-Galaxy má dno o třech vrstvách pro zlepšení akumulace tepla a efektivnější vaření.

Tlakový hrnec Tescoma Ultima Duo s nádobou na 4 a 6 litrů

Sada dvou nádob je ideální pro vaření menších i větších porcí. Na oba hrnce sedí univerzální tlakové víko. Praktické je i znázornění vhodného tlaku pro daný druh masa. S tímto hrncem se tedy vyhnete nechtěnému rozvaření a připravíte pokrm přesně tak, jak jste si představovali.


Další nádoby pro vaření na indukci

Pokud vás láká myšlenka efektivního vaření, podívejte se na tlakové hrnce v akci na domacipotreby-franta.cz. Zároveň můžete obhlédnout i nabídku dalšího nádobí na indukci, jako například nejrůznější pekáče, pánve, hrnce i kávovary.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje