- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylÚtulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

-

- Komerční sdělení -aktuality

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete chtít pro svého drobečka jen to nejlepší. V posledních letech se stala hitem hnízdečka. Víte, k čemu slouží? Vyplatí se do nich zainvestovat? 

Co jsou hnízdečka pro miminka?

Hnízdečko pro miminko by se dalo popsat jako měkká polstrovaná podložka s ochranným polštářovým mantinelem. Jedná se opravdu o novější výrobek, který se začal používat teprve nedávno. Tvar hnízdečka se perfektně přizpůsobí dětskému tělíčku, navodí mu pocit bezpečí a ochrany. Díky tomu snadněji usnou, což je výhra pro miminko a také pro vás.

Bezpečí především

Miminko v hnízdečku pocítí neskutečný komfort, podobný tomu, které mělo u maminky v bříšku. Jak je na tom ale hnízdečko po bezpečnostní stránce? S klidným srdcem můžeme říct, že je bezpečné. Jak jistě už víte, svou vlastní peřinku a polštářek by dítě mělo dostat až po 1. – 2. roce života, do té doby představuje pro dítě riziko. Může si peřinku nebo polštář přehodit přes hlavu, zamotat se do něj a udusit se. Dětské hnízdo eliminuje nashromážděné teplo a podporuje příznivý vývoj dětské páteře.

Kdy se vám hnízdečko pro miminko bude hodit?

V životě nastanou situace, kdy budete rádi, že hnízdečko máte. Kdy a něj rozhodně nedáte dopustit?

  1. Cestování

Ačkoliv se to nemusí zdát, miminko intenzivně vnímá okolí. Z cizího prostředí může mít nepříjemný pocit. Pokud ho budete převážet, v hnízdečku mu bude dobře a cestu bude zvládat daleko lépe.

  1. Paseme koníčky

Jednou z prvních poloh, které budete miminko učit je pravděpodobně pasení koníčků. Jedná se o polohu, kdy miminko položíte na bříško a učíte ho se opírat o vlastní ručičky. Pasení koníčků patří k jednomu z nejdůležitějších cviků, jelikož posilujete zádové a šíjové svalstvo, což přispívá ke správnému psychomotorickému vývoji.

  1. Z bodu A do bodu B

Nemusí se jednat jenom o cestování, můžete být třeba na návštěvě u rodičů nebo známých. Miminko necháte v hnízdečku odpočívat a pokud ho budete potřebovat přesunout, jednoduše ho v hnízdu přenesete. Může se to zdát jako banalita, nošení na rukou si ale ještě užijete dost.

  1. Neklidné miminko

Co si budeme povídat, doteď bylo miminko “namačkané” uvnitř vaší dělohy. A tak nějak si na tuto polohu zvyklo. V prvních měsících narození může miminko znervózňovat volný prostor, který se mu nyní nabízí. Dětské hnízdečko dokáže alespoň z části simulovat pocit, které mělo děťátko v bříšku. 

  1. Začínáme s vlastní postýlkou

Přechod do postýlky nemusí být vůbec jednoduchý, s hnízdem tomu ale může být jinak. Snáz. Stejně jako i v předchozích případech, miminko se bude cítit bezpečněji. Dejte mu ho do postýlky a zaručujeme, že si na ni zvykne daleko rychleji

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje