Milujete chilli con carne? Pak určitě znáte barevné fazole. Barvy jsou různé, dozrávají v hnědé, červené i černé. Můžete také vyzkoušet i další odrůdy pikantní strakaté pinto, nebo italské borlotti. Váš pikantní pokrm zcela obohatí a dodají i potřebné látky.

Fazole mohou obohatit váš jídelníček a pomoci i k aktivnímu životnímu stylu. Obsahují velké množství rozpustné i nerozpustné vlákniny. Vhodné pro aktivní lidi a hlavně sportovce. Jsou výborným zdrojem bílkovin a pomáhají budovat svalovou hmotu. Jeden šálek vařených fazolí denně může snížit hladinu cholesterolu až o 15-20%, stabilizije inzulin, pomáhá s krevním tlakem a zabraňuje vzniku infarktu.

Myslíte si, že znáte fazole?

Skvělé pyré například připravíte z bílých fazolí. Mají jemnou strukturu a krémovou chuť, pouřívají se k přípravě různých druhů jídel, hlavně polévek, salátů, pomazánek, ale i jako příloha. Před uvařením se namáčí až na deset hodin. Následně se vaří asi 20 minut.

Vyznáte se ve fazolích?

  • Fazole Černé oko, bílé fazole s očkem mají jemně neutrální chuť. Obsahují hodně kyseliny listové. Převážně se hodí do polévek a zeleninových nákypů. Opět se musí předem namočit a vařit třeba i v tlakovém hrnci.
  • Purpurové fazole, neutrální chuť lze báječně okořenit bylinkami akořením.
  • Adzuki, zasytí i na dlouhé hodiny. Jejich chuť je jemně oříšková, velice chutné. Obsahují vápník a hodně fosforu.
  • Mungo, vynikající zdraj vitamínů, draslíku, železa a hořčíku. Jsou vhodné k naklíčení, protože nepodléhají plísním. Mají jemně hráškovou chuť.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Onlinepraha.cz

Finlist.cz

40plus.cz

Svět Ženy Facebook

Related post

Cestování Nemoci Zdraví

Účinné odpuzovače komárů

Zdraví

Zdravé mlsání

Gourmet Zahrádkářství Zdraví

Přichází sezona medvědího česneku, nasbírejte si tento zázrak i vy!

Comment(0)