- Komerční sdělení -zeny
BydleníŠetřete čas, práci i nervy! Nežehlivé povlečení ocení muži,...

Šetřete čas, práci i nervy! Nežehlivé povlečení ocení muži, ale i ženy

-

- Komerční sdělení -aktuality

Co si budeme povídat. Žehlení – vedle ručního mytí nádobí a luxování – patří mezi ty vůbec nejneoblíbenější, nejotravnější, ale na druhou stranu i nejpotřebnější domácí práce. Tedy za předpokladu, že si chcete domov udržet čistý, zdravý a útulný. Zatímco problém se špinavým nádobím za nás spolehlivě vyřeší myčka a luxování zvládne automatický vysavač, žehlení si značně zjednodušíme, anebo se jej dokonce úplně zbavíme díky vhodně vybraným materiálům. Například – říká vám něco nežehlivé povlečení?

Útulná ložnice jako základ příjemné atmosféry domova

Pokud jde o příjemnou domácnost, vše začíná a končí v ložnici, kde co do odpočinku po náročném dni trávíme nejvíce času. Abyste se v ní cítili opravdu pohodově, vedle kvalitní postele, příjemného koberce, vhodného vymalování, osobitých doplňků a sladěného stylu i barev hraje velice důležitou roli i ložní prádlo. Při jeho koupi nás tak nejvíce zajímá, zda je:

  • z kvalitního materiálu,
  • příjemné na dotek,
  • prodyšné,
  • s líbivým designem.

Když už si takové povlečení pořídíme, měli bychom dbát na to, aby na nás večer před spánkem vždy čekala ustlaná, načechraná a voňavá postel. A jak už správně tušíte, právě v tomto ohledu velmi oceníte nežehlivé povlečení.

Nežehlivé povlečení: Bavlna a její povrchové úpravy vládnou

Všemi výše uvedenými vlastnostmi – oproti „umělotině“ – disponuje bavlněné povlečení. Přírodní materiály zajišťují vysokou absorpci vlhkosti a prodyšnost. Jsou příjemné na dotek a při koupi můžete vybírat z palety nepřeberného množství vzorů, barevných kombinací a povrchových úprav, z nichž vám některé žehlení buď značně usnadní, anebo vás jej dokonce úplně zbaví! Jaké nežehlivé povlečení z bavlny teď frčí?

 

Nežehlivé povlečení Mako jersey: Zapomeňte na žehlení!

Pokud se chcete žehlení úplně vyhnout, pak je ideální volbou nežehlivé povlečení Mako jersey. O jemnost a hebkost ložního prádla se starají povrchové úpravy mercerování, sanforizace a kalandrování, v důsledku kterých vzniká pletenina s vysoce elastickými vlastnostmi zamezujícími mačkání povlečení. Důvod, proč je ložní prádlo Mako jersey vysoce oblíbené u mužů, ale i žen, je patrný na první pohled. Zatímco většinu ostatních druhů ložního prádla – byť se žehlí snadno a rychle – přeci jenom „přejet“ musíte, v případě Mako jersey žehlení skutečně není vyžadované vůbec.

Jemnost sama, to je povlečení Mako satén

Potrpíte-li si v první řadě na opravdu vysokou jemnost, předmětem vašeho zájmu bude nejspíše bavlněné saténové povlečení v úpravě Mako satén. Jeho povrchové úpravy jsou stejné jako u povlečení Mako jersey s tím, že na mercerování, sanforizaci a kalandrování ještě navazuje opalování, které napomáhá utvořit pevný, a přitom měkký a lesklý povrch tzv. atlasové vazby. Byť se mu úplně nevyhnete, žehlení Mako saténu je velice snadné a rychlé, a to i v případě jeho „odrůd“.

Kupříkladu jednobarevnou tkaninu vyhotovenou v atlasové vazbě, která se vyrábí z ručně sbírané egyptské dlouhovláknité bavlny, naleznete pod označením Mako satén UNI.

Opravdovou „prémiovkou“ – a to doslova – je pak švýcarský Premium satén, který doslova hýří luxusem. K výrobě tkaniny se využívá vysokojakostní a samozřejmě 100% Mako bavlna, která poskytuje povlečení dlouhou životnost, vysokou odolnost, jemnost a přirozený lesk.

Mako brokát damašek s povrchovou úpravou pro snadné žehlení: Spěte s grácií!

Oblíbenou povrchovou úpravou bavlněného povlečení, která se velice snadno a rychle žehlí, je i bavlněné damaškové povlečení v úpravě Mako brokát damašek. Elegantní materiál do sebe snoubí pevnost, stálobarevnost a půvabný lesk. Během spánku pak – byť možná nevědomky – oceníte skvělé termoregulační vlastnosti – nebude vám zima, ale zároveň se ani nezpotíte. Povrch prádla je pak posetý třpytivým brokátem, díky kterému povlečení Mako brokát damašek skvěle zapadne i do těch nejluxusnějších ložnic.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje