Romány patří k velmi oblíbenému literárnímu žánru. Někdo miluje romány z dávných časů, kde se příběhy odehrávají v minulých staletích na královských dvorech, ale i mezi obyčejným lidem. Dramatické i romantické čtení je určeno ženám i mužům, jež milují kouzlo starých časů. Ovšem jiní naopak upřednostňují romány moderní doby, protože se s nimi mnohem lépe dokážou ztotožnit.

K takovým patří například romány Jaroslavy Hofmanové, rodačky z Aše. Většina jejich příběhů je inspirována skutečností, takže se čtenář mnohem lépe vžije do role hrdinky. Je autorkou čtyř románů V sevření osudu, Láska není minulost, Pozvání na tajemnou hostinu a Víc než láska. Příběhy této spisovatelky jsou publikovány také v časopisech Překvapení, Napsáno životem a napsáno životem Tajemno. Přemýšlíte-li nad knihou, kterou nelze při čtení odložit z ruky a vtáhne vás do příběhu, pak jste na správné stopě. Spisovatelka do psaní vkládá životní osudy a příběhy, které se mohou přihodit komukoliv z vás.

Spisovatelka Jaroslava Hofmanová

Spisovatelka Jaroslava Hofmanová

Kdo je Jaroslava Hofmanová?

 

  Move on: Derniéra taneční inscenace souboru NANOHACH a Veroniky Švábové

Předně spisovatelka, původním povoláním dietní sestra, která po poslední mateřské dovolené odešla ze zdravotnictví a vyměnila jej za práci u pohřební služby. Napsala zatím čtyři romány, ale chuť psát jí neopouští. Je více než pravděpodobné, že na jejím kontě přibudou další.

 

Spisovatelka

Spisovatelka

 

Jaké jsou romány této spisovatelky?

 

Dvěma slovy: dech beroucí. Posuďte sami. V románu Láska není minulost, budete prožívat příběh matky a dcery, která se zamiluje do lékaře. Poté otěhotní a utíká z domu navzdory matčiným prosbám o ukončení těhotenství. Vztah dcery a lékaře není příliš růžový a zasahuje do něj i prudérní tchýně. Dcera končí u své matky i s dítětem, kde se následně přestěhuje i lékař. Vše se komplikuje zjištěním, že jejich společné dítě vychovává matka Simona – babička. Lékař si začíná uvědomovat svou náklonnost k matce své manželky a vzniká oboustranný milostný vztah.

Tvrdí se, že spisovatelka píše sladké povídky, což ona sama vyvrací a důkazem tomu je kniha Pozvání na tajemnou hostinu. Představuje sbírku šestadvaceti povídek a životních příběhů spisovatelky Jaroslavy Hofmanové. Příběhy vyšly také v časopisech Báječná neděle, Překvapení s další.

  Víte, co je mukopolysacharidóza? Tři kamarádky z Krnova to chtějí změnit
Comment(0)