- Komerční sdělení -zeny
ZdravíRealita života ortopeda, když se z chodníků stane klouzačka

Realita života ortopeda, když se z chodníků stane klouzačka

-

- Komerční sdělení -aktuality

Mám zimu ráda. Tedy měla jsem, dokud jsem si nevzala ortopeda. Žena lékaře, a ortopeda obzvlášť, totiž nemůže v období mrazů počítat s ničím. „Že přijdeš včas, abys ještě pomohl Terezce s úkolem, miláčku?“, „Stihneš tu večeři, kterou máme dneska s Evou a Lubošem?“.  Tyto a podobné otázky se už dlouho neodvažuju pokládat. Plánování není vůbec snadné a lepší je s ničím dopředu nepočítat.

Lék Wobenzym
Lék Wobenzym

Telefonáty mého manžela vypadají většinou velmi podobně: „Dnes dorazím až večer, několik hodin budu na sále. Operační program se nám protáhl, máme tu samé polámané nohy a ruce. A kdoví, co nás ještě čeká!“. Nějaké bližší upřesnění už manželka nečeká, protože ví, že by bylo k ničemu.

Denním chlebem ortopedů je koukat na nateklé kotníky a kolena, napravovat polámané končetiny a řešit artrózy starších dam a pánů. Nezní to asi moc příjemně. A v zimě, jakmile chodníky namrznou, se toto vše ještě znásobí, zlomenin přibyde, v ordinaci se dveře netrhnou a na sálech provoz nezastaví. Vyprávění manžela po příchodu z práce je plné rukou (od zápěstí k prstům, výše už je to paže!), nebo třeba hlezen. Já už vím, že reagovat nemá moc smysl, a pouze dodám: „A kolik knedlíků si dáš?“.

Nasněžilo, natálo a opět umrzlo. Teď by nejvíce prosperoval obchod se zdravotnickými pomůckami a skvěle by se prodával Wobenzym. Takové jsou mé myšlenky. Tento lék by šel na dračku, protože jde o jedny z mála prášků dostupných bez předpisu, které zrychlují hojení a zabírají na otoky. To říká i manžel, a to už je co říct, protože operatéři většinou jakýmikoliv jinými metodami, než je skalpel, pohrdají, a uznávají máloco. Asi na té enzymové terapii něco bude, když ji na milost vzali i chirurgové a ortopedi! Hojení je totiž na ortopedických problémech to nejdelší, a pokud jde nějak urychlit a zlepšit, uvítají to lékaři i pacienti.

 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje