- Komerční sdělení -zeny
ZdravíRealita života ortopeda, když se z chodníků stane klouzačka

Realita života ortopeda, když se z chodníků stane klouzačka

-

- Komerční sdělení -aktuality

Mám zimu ráda. Tedy měla jsem, dokud jsem si nevzala ortopeda. Žena lékaře, a ortopeda obzvlášť, totiž nemůže v období mrazů počítat s ničím. „Že přijdeš včas, abys ještě pomohl Terezce s úkolem, miláčku?“, „Stihneš tu večeři, kterou máme dneska s Evou a Lubošem?“.  Tyto a podobné otázky se už dlouho neodvažuju pokládat. Plánování není vůbec snadné a lepší je s ničím dopředu nepočítat.

Lék Wobenzym
Lék Wobenzym

Telefonáty mého manžela vypadají většinou velmi podobně: „Dnes dorazím až večer, několik hodin budu na sále. Operační program se nám protáhl, máme tu samé polámané nohy a ruce. A kdoví, co nás ještě čeká!“. Nějaké bližší upřesnění už manželka nečeká, protože ví, že by bylo k ničemu.

Denním chlebem ortopedů je koukat na nateklé kotníky a kolena, napravovat polámané končetiny a řešit artrózy starších dam a pánů. Nezní to asi moc příjemně. A v zimě, jakmile chodníky namrznou, se toto vše ještě znásobí, zlomenin přibyde, v ordinaci se dveře netrhnou a na sálech provoz nezastaví. Vyprávění manžela po příchodu z práce je plné rukou (od zápěstí k prstům, výše už je to paže!), nebo třeba hlezen. Já už vím, že reagovat nemá moc smysl, a pouze dodám: „A kolik knedlíků si dáš?“.

Nasněžilo, natálo a opět umrzlo. Teď by nejvíce prosperoval obchod se zdravotnickými pomůckami a skvěle by se prodával Wobenzym. Takové jsou mé myšlenky. Tento lék by šel na dračku, protože jde o jedny z mála prášků dostupných bez předpisu, které zrychlují hojení a zabírají na otoky. To říká i manžel, a to už je co říct, protože operatéři většinou jakýmikoliv jinými metodami, než je skalpel, pohrdají, a uznávají máloco. Asi na té enzymové terapii něco bude, když ji na milost vzali i chirurgové a ortopedi! Hojení je totiž na ortopedických problémech to nejdelší, a pokud jde nějak urychlit a zlepšit, uvítají to lékaři i pacienti.

 

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje