- Komerční sdělení -zeny
ZdravíProteinová dieta informace a jídelníček

Proteinová dieta informace a jídelníček

-

- Komerční sdělení -aktuality

Je určena pro rychlé hubnutí a zahrnuje změnu výživy podla principu který poprvé popsal dr. Blackburn v roce 1974 na základě dlouholetých výzkumů. Jeho práce nesla název Protein Sparing Modified Fast a poměrně brzy byla uvedena do praxe v Severní Americe, kde se ketogenní dieta těší obrovské oblibě zejména díky skvělým výsledkům. Cílem tohoto dietního konceptu je dosáhnout přiměřené tělesné hmotnosti podle předem stanoveného odborného plánu.

V běžných potravinách jsou organismu dostupné 3 základní zdroje energie – sacharidy, bílkoviny a tuky. Tyto tři látky poskytují energii pro život a následnou regeneraci organismu. Tělo dále potřebuje pro svou správnou funkci kromě těchto tří živin, ještě vodu, vitamíny a minerály. V stravovacího konceptu Proteinové diety (PSMF) jsou tělu dodávány vysoce kvalitní proteiny za současného snížení příjmu sacharidů a zvýšení konzumace vybraných druhů zeleniny. Při proteinové dietě nejsou povoleny žádné další sacharidy ani jiné formy tuku! Vysoký příjem bílkovin zabrání spalování vlastních proteinů tzn. zabrání spalování svalové hmoty.

TOP seznam nejlepších bílkovinných potravin – co je to „ketóza“?

Bílkovinová dieta díky omezenému přísunu sacharidů ve stravě se hlavním zdrojem energie v průběhu proteinové diety stává zásobní tuk. Tato změna v tělovém metabolismu se souhrnně nazývá ketóza. Rychlé odbourávání tuku během ketózy vytváří tzv ketolátky, jejichž přítomnost je možné změřit v moči. Ketolátky zároveň velmi účinně tlumí pocit hladu a navozují pocit dobré nálady a energie. Vymizení pocitu hladu a mírně euforický pocit u většiny lidí během proteinové diety je jednou z jejích hlavních výhod. I proto je ketogenní proteinová dieta velmi dobře snášena a její dodržování je v porovnání s jinými dietami mnohem snadnější.

Spolu s cukry je v těle uloženo velké množství vody, které se začne rychle spotřebovávat. Proto je nezbytné během proteinové diety dodržovat každodenní pitný režim s dostatečným přísunem tekutin, sodíku a zejména draslíku. Konzumace ostatních potravin během prvního kroku proteinové diety je nežádoucí, může zastavit proces ketózy.

Obezita je zásadním rizikovým faktorem pro vznik ischemické choroby srdeční, cukrovky, onemocnění žlučníku, artritidy a cévních onemocnění. Redukce hmotnosti pomocí proteinové diety významně přispěje ke zlepšení celkového zdravotního stavu a pohody.

Proteinová dieta je pro zdravého poučeného člověka zcela BEZPEČNÝ a velmi účinný způsob redukce hmotnosti.

Výsledky proteinové diety a JOJO-efekt

Nedílnou součástí programu proteinové diety je i návratový krok, kdy dochází k velmi pozvolnému návratu k racionálnímu stravování, a tedy i k postupnému přijímán cukrů do stravy.

Návratová fáze proteinové diety má zásadní význam pro úspěch diety a především pro dlouhodobé udržení váhového úbytku bez jojo efektu. Pokud ji dodržíte, nemusíte se obávat strašáka že kila po bílkovinná dieta budou zpět.

Vzorový jídelníček pro bílkovinnou dietu – žádné cukry, hodně masa

Prakticky jde o radikální omezení až úplné vyloučení příloh z jídelníčku, tj brambory, rýže, těstoviny, kuskus, obiloviny, pečivo, sladké a přezrálé ovoce a sladkosti. Maximální množství sacharidů, které bychom měli během dne přijmout je 50 gramů.

Jídelníček v proteinové diety obsahuje:

Převážně potraviny s vysokým obsahem živočišných proteinů – maso, sýry, mléko, jogurty, tvaroh, vejce, ryby, zeleninu, dostatek neslazených tekutin – alespoň 3 litry denně

Vzorový jídelníček proteinové diety:

Snídaně: tvaroh s pažitkou, rajče

Svačina: jogurt bílý

Oběd: kuřecí steak se zeleninou

Svačina: vejce

Rizika proteinové diety

Redukce hmotnosti významně přispěje ke zlepšení celkového zdravotního stavu a pohody.

Rizika proteinové resp proteinová dieta se nedoporučuje pro lidi kteří mají chronické jaterní a ledvinové onemocnění, diabetes s inzulínovou substitucí. Nedávný infarkt myokardu, případě závažné poruchy srdečního rytmu. Proteinová se také nedoporučuje v těhotenství nebo při kojení. Méně závažné onemocnění a problému u kterých je možné nasadit proteinovou dietu, je ale potřeba zvýšená kontrola lékařem zejména při onemocnění dnou, nebo méně závažné poruchy srdečního rytmu.

Léčba proteinovou dietou je efektivní, ale u především u větších redukcí (nad 10 kg) vyžaduje dohled lékaře nebo zkušeného výživového poradce. Tady například nabízí své služby výživový poradce zdarma.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje