- Komerční sdělení -zeny
ZdravíProč se lidé stávají vegetariány?

Proč se lidé stávají vegetariány?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Na vegetariány už dávno není pohlíženo jako na podivíny. Většina lidí odlišný styl života a stravování u druhých toleruje, aniž by se nad tím nějak negativně pozastavovali a snažili se prosadit svou vlastní pravdu. Samozřejmě, najdou se lidé, kteří bezmasý způsob života odsoudí, většinou je to ale z neznalosti faktů.

Kdo je to vlastně vegetarián? Člověk, který nekonzumuje maso. Co se týká ostatních potravin živočišného původu, u těch je to více méně individuální, většina vegetariánů neodmítá vejce, mléčné výrobky ani další výrobky živočišného původu, nebo si mezi nimi vybírají ty své.

Důvody vegetariánství

Proč se vlastně člověk stane vegetariánem? Důvodů může být několikero. Pro mnoho lidí jsou silnou motivací etické důvody. Zvíře pro ně není zbožím ani potravinou, nýbrž svobodnou bytostí. Zkrátka se jim jíst maso příčí z rozumových pohnutek, nechtějí se podílet na utrpení zvířat ve velkochovech a na jatkách.

Další skupinou jsou strávníci, kterým maso přestalo chutnat. I to se může stát. Zjistí, že se bez něj bez problémů obejdou. Bývá to stav trvalý nebo přechodný, je možné, že jednoho dne opět dostanou na maso chuť a zařadí jej do svého jídelníčku.

Ekologické důvody veganství rozhodně také nejsou zanedbatelné. Chov zvířat ve velkém zatěžuje naše prostředí, živočišná výroba vyžaduje mnohonásobně větší energetické zdroje a naložit je nutno i s odpady, které vznikají. Věděli jste, že na pozemku o výměře 2 hektary se uživí pouze jeden člověk nevegetarián, ale stejná plocha uživí až 14 vegetariánů?  Nad tím je určitě na místě se zamyslet.

V dnešní době to jde poměrně snadno

Současná doba přináší reálné možnosti pro to žít etičtěji a ekonomičtěji. Stačí chtít. Vegetariánství neznamená jíst jako doposud a pouze vynechat maso. Jídelníček je nutno sestavit tak, aby v něm nechyběly důležité prvky, ale není to nic extra složitého ani drahého. Stačí se nad svou stravou více zamyslet a být otevření novým informacím.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje