Praní prádla je v porovnání s minulostí skutečně jednoduché. Stačí jej jenom vložit do bubnu pračky, zvolit správný program, přidat prací prostředek a pračku zapnout. Není třeba ohřívat vodu, prádlo dlouho dopředu namáčet a předpírat, pak dlouze a namáhavě ždímat. Nedílnou součástí pracího procesu se přitom stala i aviváž. Někomu může připadat jako krok navíc, ale my máme čtyři dobré důvody, proč byste ji neměli při praní vynechat.

Jak se obléknout do měkkého

Sice se už dnes nemusíme lopotit s praním prádla za použití valchy, ale námaha z celého procesu praní přeci jen nevymizela. Při praní prádla v moderní pračce totiž všechny tkaniny do značné míry prochází zkouškou odolnosti, jelikož se vlákna v látce různě prohýbají, lámou a někdy dokonce třepí. Problém je to především u přírodních vláken, jako je bavlna a vlna. Po usušení pak takové prádlo působí hrubým až skoro tvrdým dojmem. Kdo někdy vypral dětské bavlněné pleny nebo prostěradlo bez aviváže, ví, o čem je řeč. Právě aviváž dokáže prádlo báječně změkčit, takže je oblečení mnohem pohodlnější při nošení. 

  Střešní boxy Thule vám na dovolenou přepraví cokoliv

Už žádný zničený účes 

Aviváž také velmi účinně odstraňuje z látky elektrostatický náboj a zabraňuje jeho dalšímu vzniku. To je důležité hlavně ve chvíli, kdy chcete nosit oblečení s vysokým podílem umělých vláken. Bez použití aviváže by se jednotlivá vlákna látky lepila na vaši pokožku a elektrostatický náboj v nich by přitahoval více špíny. Už se tak nemusíte bát toho, že vám budou vstávat vlasy na hlavě ve chvíli, kdy si svléknete nějaký oblíbený kousek oblečení vyrobený z umělých vláken. 

Úžasná vůně a svěžest

Pohodlí je možné vnímat všemi smysly a k tomu neodmyslitelně patří také čich. Vždyť obléknout si krásně voňavý svetr nebo si lehnout do čerstvě povlečených peřin a spokojeně se nadechnout jejich svěží vůně je prožitek sám o sobě. 

Tento pocit si nyní můžete užívat opravdu naplno, díky vylepšenému složení aviváží Lenor s technologií Best Freshness. Díky jejich nové struktuře a pomalejšímu uvolňování vůně si můžete užívat krásnou vůni a svěžest od chvíle, kdy vyndáte ještě mokré prádlo z pračky až do momentu, kdy si ho obléknete a ještě déle. I v pošmourných zimních dnech vám tak při sušení a žehlení prádla bude domov vonět jarní pohodou, kterou si vychutnáte i ve chvíli, kdy prádlo vyndáte ze skříně a budete jej nosit. 

  Bungalov s garáží na klíč

Lepší vlastnosti materiálu

V neposlední řadě dokáže aviváž se svým složením také zajistit, aby se prádlo lépe žehlilo a méně mačkalo. Zároveň pokryje jednotlivá vlákna látky tenkým filmem. Ten se postará o to, aby se špína nedostala tak hluboko do látky a prádlo tak půjde snadněji vyprat. Jedinou výjimku v tomto ohledu tvoří funkční materiály, kterým by onen tenký film zabránil „dýchat“ a tím pádem se snížila jejich účinnost. Pokud ale náhodou přihodíte své kalhoty na běhání k normálnímu prádlu, nemusíte hned běžet koupit nové, po pár dalších vypráních budou zase funkční jako dříve. 

Post by admin

Comment(0)