Přestože to vypadá, že mezinárodním jazykem obchodu a celkově společnosti se stává angličtina, existuje mnoho důvodů, proč se učit také jiné cizí jazyky, jako je němčina, ruština, francouzština nebo japonština. Možná nejsou tolik rozšířené, ale aspoň budete originál. Učení cizího jazyka bude vždy přínosem, ať už zvolíte jakýkoliv.

Prospěje to vašemu mozku

Jedním z nejdůležitějších důvodů, proč se trápit s cizím jazykem, je stimulování mozku. Víte, proč jsou malé děti schopné se toho za několik let tolik naučit? Stále namáhají svůj mozek a ten pak není líný si pamatovat další a další věci. Co takhle popíchnout taky trochu ten svůj? Existují výzkumy potvrzující, že lidé učící se cizí jazyky mají skutečně lepší kognitivní dovednosti a jsou kreativnější.

Každá jazyková škola učí svou metodou, ale mozek stimulují všechny. Pražská jazykovka sází na kombinaci komunikační a lexikální metody, čímž podporuje studenty ve využití slovní zásoby v reálných situacích. Neméně důležitý je také individuální přístup.

  Dia cukroví, které se rozplývá na jazýčku

Otevřou se vám dveře k mnoha příležitostem

Cizí jazyky jsou důležité rovněž v zaměstnání, protože v dnešním globálním světě má většina větších firem zahraniční partnery. Sice se dnes všude učí anglicky, ale určitě zabodujete, když budete umět mateřský jazyk své klientely. Nebojte se méně častých jazyků.

Nový jazyk vám otevře dveře do světa. Cestování pro vás bude snazší, když si zvládnete popovídat s domácími a zeptat se na cestu. Poznáte nové kraje, zvyky a lidi. Víte, že svět je jako kniha, a kdo necestuje, přečetl jenom jednu stránku?

Jazyková škola Praha nabízí výuku angličtiny a dalších 52 jazyků (což je mimochodem malý zlomek z necelých 7000 jazyků, které na světě existují). Dokážete si představit, jak budete vypadat chytře, když se někde pochlubíte, že se učíte sanskrt, jidiš nebo hebrejštinu?

Pokud preferujete něco, čím se domluvíte v Evropě, zkuste klasickou španělštinu, francouzštinu, němčinu nebo ruštinu. Pokud jste se tedy i vy rozhodli naučit se některý z cizích jazyků, neváhejte. Jarní skupinové kurzy začínají již v týdnu od 29.2.2016.

  Dárkové předměty pro každého
Comment(0)