- Komerční sdělení -zeny
ZdravíPřemýšleli jste už o veganství?

Přemýšleli jste už o veganství?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kdo je to vegan? Člověk, který odmítá být součástí kolotoče chovu zvířat pro maso a další živočišné produkty a nekonzumuje ani vejce či mléko. Uvědomuje si, že přechod na rostlinnou stravu je pro dobro jeho i okolí. Snaží se o mírumilovnější existenci bez týrání a zabíjení zvířat. Vegani se zajímají i o to, jak byla vyrobena kosmetika, kterou používají a o další podobné aspekty každodenní ho života. Není to tedy pouze o jídle.

Rostlinná strava může být velmi pestrá

Vegan není člověk, který jí pouze salát a kořínky. Rostlinná strava dokáže být velmi pestrá a nabízí se řada pokrmů, které téměř věrně imitují běžná jídla. Stačí zapojit fantazii a využít všechny možnosti, které se nabízejí. Ani mléka a mléčných výrobků se není třeba vzdát, i když v jejich rostlinné podobě. Rostlinná mléka jako například ovesné, rýžové či sójové se dají bohatě využít ve studené i teplé kuchyni.

Co jedí vegani?

Veganské pokrmy jsou svěží, lehké a chutné. Můžete jíst, co hrdlo ráčí, dopřát si větší porce a jídlo si jak se patří užít. Základem veganské stravy jsou obiloviny, luštěniny, ořechy, zelenina, ovoce, semena, houby a bylinky. Čím více se do tohoto stylu života ponoříte, tím více možností budete objevovat a otevřou se vám nové obzory. A není třeba vše připravovat doma, i v obchodech se dají nakoupit různá jídla vhodná pro vegany: bezmasé párky, tofu, rostlinné pomazánky, hummus, omáčky, majonézy i jogurty. Inspiraci na jídla najdete na internetu, od známých, kteří tomuto stravování také propadli, nebo v knížkách.

Důležitá je rozmanitost

Jídla z rostlinných ingrediencí nejsou nudná. Nabízejí široké variace chutí, vůní, barev, způsobů přípravy a kombinací. S veganstvím můžete začít postupně, zkoušet nová jídla, zařadit do svého týdne veganské dny či víkendy a postupně na něj přejít. Vhodné je nastudovat si různé materiály, abyste netrpěli nedostatkem některých vitaminů či minerálů. Strava musí být pestrá a obsahovat co nejvíce syrových potravin i naklíčených semen.

Nezapomínejte na to, že veganství je o dialogu a o respektování názoru druhých. Vnucování této myšlenky spoustu lidí úplně zbytečně odradí od toho se nad ní alespoň zamyslet.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje