- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiPočátky čaje v Evropě – jaká historie vězí za...

Počátky čaje v Evropě – jaká historie vězí za tímto lahodným nápojem?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Čaj je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších nápojů napříč celou zemí. I když pro mnohé je běžnou součástí života a nepřikládají mu větší význam, jeho historie je vskutku bohatá. Co se za tímto neobyčejným nápojem skrývá?

Poprvé v Evropě

I když je Anglie proslulá svým vztahem k čaji, překvapivě nebyla první, kdo k evropským břehům přivezl první lístky čaje. Tímto prvenstvím se mohou pochlubit Holanďané. Čaj se vzápětí setkal s neuvěřitelným úspěchem. Obestíralo ho mnoho tajemství a šířily se zvěsti o jeho blahodárných účincích na lidské zdraví. Zezačátku tedy sloužil k léčebným účelům a prodával se v apatykách. Netrvalo to však dlouho a sypaný čaj byl zahrnut do nabídky v nově zbudovaných čajových salonech. Tento exotický nápoj se zanedlouho stal oblíbenou kratochvílí mnoha lidí z vyšších vrstev. Postupně se do Holandska dováželo čaje mnohem větší množství, a tak si ho mohli dovolit i méně movití občané.

Anglie

Angličané čaj velmi dobře znali už z dřívějších dob. Setkali se s ním již při zámořských plavbách do Číny a ostatních orientálních zemí. První zmínka o čaji se však datuje až kolem roku 1657 v dobách Cromwellovy republiky, kdy jej začal ve své londýnské kavárně nabízet Thomas Garway. Na letácích v jeho výloze stálo, že čajový odvar je zázrak na veškeré zdravotní neduhy. Nápoj se velmi rychle ujal a rozšířil se i do dalších kaváren. Těsně před polovinou 18. století začínají v Londýně vznikat zahradní restaurace, které nesou název teagardens neboli čajové zahrady. Scházeli se zde nejrůznější lidé, kteří se společně těšili příjemným chvilkám stráveným u čaje, který byl servírován společně se zákusky.

Čaj dnes

I dnes se najdou po celém světě nadšení příznivci tohoto nápoje. Pokud i vy toužíte si vychutnat neobyčejnou chuť anglického čaje, zkuste sáhnout po čaji Twinings, English TeaShop či Ahmad tea. Budete příjemně překvapení.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje