- Komerční sdělení -zeny
ZdravíOpomíjené vitamíny skupiny B mohou opozdit nástup civilizačních chorob!

Opomíjené vitamíny skupiny B mohou opozdit nástup civilizačních chorob!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Vitamíny skupiny B patří mezi důležité látky, které si naše tělo sice většinou neumí vyrobit samo, ale ke správnému fungování je potřebuje. Pojem „vitamín B“ zahrnuje celkem 12 jednotlivých vitamínů, a to v označení B1 – B12. Každý z nich umí malé zázraky, každý z nich dokáže přispět ke zpomalení nástupu všudypřítomných civilizačních chorob.

Pozitivní účinky vitamínů skupiny B na lidské tělo

Vitamíny skupiny B jsou silnými pomocníky proti mnoha neduhům. Určitě je důležité zmínit, že se jedná o antioxidanty, které bojují proti stárnutí a proti volným radikálům v těle. Zlepšují příznaky alergií, díky nim se i v sezónách pylů můžeme cítit mnohem lépe. Také vyživují vlasy a nehty, zanechávají jemnou a pružnou pokožku, umějí ji i hydratovat – když spolu s vitamíny B přijímáte též dostatek tekutin. S tím se pojí i snadnější hojení ran a popálenin, regenerace buněk, kterou vitamíny B dokáží znatelně urychlit.

Potraviny s vitamíny skupiny B jsou jejich nejlepším zdrojem

A právě proto bychom si měli pravidelně kupovat nejen vitamínové doplňky jako například B komplex, ale i potraviny, o kterých víme, že nám tyto látky poskytnou ve větším množství. Vitamíny B jsou totiž obsaženy v běžných potravinách, které nabízejí v akčním letáku Kaufland a dalších obchodech. Když budete nabídku Kaufland letáku pravidelně sledovat, určitě si všimnete, že tam pokaždé najdete spoustu zajímavých slev na potraviny, které jsou na tyto vitaminy velmi bohaté. Přirozená strava je totiž nejlepším zdrojem většiny vitamínů, které k životu potřebujeme.

Pozitivní účinky vitamínů B se přenášejí i na nervový systém

Kromě účinků, které jsme zmínili výše, vám vitaminy skupiny B také zlepší náladu, dokonce vyvolají i lepší koncentraci. A díky regeneracím umějí celkově ozdravit nervový systém. Navíc zlepšují proces trávení a metabolismus, podporují růst prospěšné střevní mikroflóry a dokonce i nových červených krvinek.

Pro ženy jsou vitamíny skupiny B velmi důležité při menstruačním cyklu, ovšem také v těhotenství, kdy zajišťují správný vývoj plodu. Zde hovoříme zejména o vitamínu B9 neboli kyselině listové, která je spolu s železem nedocenitelným pomocníkem při vývoji našich dětí, a to už od bříška.

Všechny výše zmíněné účinky pomohou dokonce zpomalit nástup civilizačních chorob, které většinou začínají v podobě horšího soustředění, slabšího trávení nebo alergických reakcí. Stresované tělo totiž podlehne civilizační chorobě mnohem snáze než tělo, které se má čím bránit a je díky dostatku vitamínů poměrně vyrovnané.

Jaké potraviny kupovat, abychom měli více vitamínů skupiny B?

V obchodě bychom se měli soustředit zejména na tyto produkty: ryby, drůbež, vepřové maso, hovězí maso, kukuřice, fazole, hrách, sója, ořechy, mrkev, špenát, banán, avokádo, meruňky, kiwi, pivo, grapefruit, pomeranč, citron, brokolice, zelí, meloun, třešně, med, žloutky, tvaroh, mléko, kakao a kvasnice.

Jak už jsme zmínili, nezapomeňte si před nákupem akční letáky. Nejen v nabídce Kauflandu, ale také v Tesco letáku a mnoha dalších obchodech pravidelně probíhají cenové akce, díky kterým lze nakoupit plno potravin bohatých na vitaminy skupiny B i bez toho, aniž bychom zbytečně potrápili svou peněženku. Jen vitamín B12 se lépe získává z potravinových doplňků, vyrábí se totiž z meziproduktů vznikajících při výrobě antibiotik.

Předchozí článekModerní kousky
Další článekSvatba svépomocí? Víme, jak na to!

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje