Chcete, aby vaše zuby byly dlouhodobě bílé? poradíme vám, jaké návyky si osvojit!

Bílé zuby jsou snem snad každého, bohužel jen málokomu se dlouhodobě bílý odstín zubů daří udržet. Existuje však několik zásad, jejichž dodržováním lze zuby nejen vybělit, ale také je ochránit před opětovným ztmavnutím.

36

Myslíte si, že bělení zubů doma nemá žádné výsledky? K tomu, abyste se mohli bez obav smát a užívat si atraktivity svého úsměvu nepotřebujete pravidelné návštěvy svého zubního lékaře. Následující tipy a doporučení vám usnadní udržet bělost svého chrupu!

Už od doby růstu jsou vaše zuby stále ohrožovány bakteriemi z jídla a pití, které konzumujete. Původně bílý chrup začíná vlivem různých látek tmavnout a vznikají na něm pigmentové skvrny, které lze jen velice těžko ze zubu odstranit.

Pokud máte na zubech nahnědlé skvrny, pak je třeba navštívit zubní hygienistku, která vám pigment ze zubů odstraní a následně je čas na to, začít s novými návyky.

Návyky, které udrží zuby bílé!

Hygiena zubů 

  Je vaše předsevzetí, ať kila dolů letí?

Stálé opakování nutnosti pravidelné zubní hygieny vás už může otravovat, bohužel jde o základ, bez kterého se vaše zuby neobejdou. Pokud toužíte o bílém chrupu začněte pravidelnou hygienu dodržovat. Důležitá je však nejen pravidelnost (2 denně), ale také použití správného zubního kartáčku a technika čištění.

Pozn. Nikdy si nečistěte zuby před jídlem, zubní sklovina je po vyčištění ‘’otevřená’’, a tím tak do sebe vstřebá více pigmentu z potravin a nápojů.

Konzumace určitých jídel a nápojů

Možná víte, že některé potraviny ovlivňují barvu zubů více než ty jiné. Mezi silně barvící nápoje patří černý čaj, káva, červené víno, sladké limonády atd. Pigmentové skvrny ovšem vznikají také při kouření nebo žvýkání tabáku.

Použití přírodních látek na vybělení zubů 

Tento bod má své ALE! Jsou látky, které zuby bělí, ale pro celkové zdraví chrupu jsou nevyhovující, řeč je o citrónu, jedlé sodě nebo třeba octu. Naopak špenát a jahody mají bezpečné bělící účinky. Přírodní látky ovšem najdete také ve volně prodejných bělících prostředcích, příkladem je například značka Simplesmile, která neobsahuje žádný peroxid a bělí na obsahu přírodních látek.

  Wellness pobyty v ČR

Jste spokojeni s odstínem svých zubů?

Comment(0)