- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylKoktejlové šaty jsou dnes už klasikou

Koktejlové šaty jsou dnes už klasikou

-

- Komerční sdělení -aktuality

Koktejlové šaty někdy přezdívané též jako koktejlky jsou v dnešní době už klasikou, která je vhodná pro více příležitostí. Zejména pak pro události, jako je částečně formální ples, odpolední a večerní koktejlová párty, zahradní oslava narozenin, svatba a podobně. Koktejlové šaty přicházejí v různých tvarech, délkách, ale nejpopulárnější zůstávají pořád “malé černé šaty“.
Při výběru vhodných koktejlových šatů můžete vybírat z několika délek, z nichž nejběžnější je délka ke kolenům, ale můžete najít i dámské šaty dlouhé pár centimetrů nad kotník, případně modely s délkou po kotníky- takové šaty již mají velmi blízko k dlouhým večerním šatům a není mezi nimi mnoho rozdílů.
Dnes koktejlové šaty přicházejí v celé řadě materiálů, jako jsou hedvábí, satén, šifon, nebo jejich kombinace, takže si určitě vyberete i Vy.

Šaty, nebo neformální oblečení?

Některé ženy obdrží pozvánku na společenskou událost, párty, nebo koktejlový večírek a nemají ponětí, co na sebe. Začíná se dostavovat strach z toho, co na sebe a případného módního faux pas. Ale jsou některé stopy, které můžete následovat při výběru oblečení. Pokud používáte pozvánku jako vodítko, pak je pravděpodobnější, že se můžete neformálně a nenuceně obléci, pokud se k Vám dostane pozvání mailem, nebo telefonicky. V případě, že dorazí pozvánka poštou je pravděpodobnější, že půjde o formálnější událost, pro kterou jsou právě koktejlky jako stvořené. Nejjednodušší samozřejmě bude, když na pozvánce najdete fráze jako neformální, polo-formální, nebo formální oblečení. Krom poslední možnosti není na škodu zvednout telefon a zavolat si o upřesnění tomu, kdo Vás pozval. Pokud budete nakonec volit koktejlové šaty, pak je vhodné mít na paměti, že v průběhu letní sezóny obzvláště na událostech typu zahradní oslava, nebo venkovní svatba jsou vhodné květinové vzory a barvy jako světle růžová, nebesky modrá, světle zelená a žlutá stejně jako jiné pastelové barvy. Pro zimní společenskou sezónu se více hodí černá, šedá, tmavě modrá, rudá apod.

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje