- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylKoktejlové šaty jsou dnes už klasikou

Koktejlové šaty jsou dnes už klasikou

-

- Komerční sdělení -aktuality

Koktejlové šaty někdy přezdívané též jako koktejlky jsou v dnešní době už klasikou, která je vhodná pro více příležitostí. Zejména pak pro události, jako je částečně formální ples, odpolední a večerní koktejlová párty, zahradní oslava narozenin, svatba a podobně. Koktejlové šaty přicházejí v různých tvarech, délkách, ale nejpopulárnější zůstávají pořád “malé černé šaty“.
Při výběru vhodných koktejlových šatů můžete vybírat z několika délek, z nichž nejběžnější je délka ke kolenům, ale můžete najít i dámské šaty dlouhé pár centimetrů nad kotník, případně modely s délkou po kotníky- takové šaty již mají velmi blízko k dlouhým večerním šatům a není mezi nimi mnoho rozdílů.
Dnes koktejlové šaty přicházejí v celé řadě materiálů, jako jsou hedvábí, satén, šifon, nebo jejich kombinace, takže si určitě vyberete i Vy.

Šaty, nebo neformální oblečení?

Některé ženy obdrží pozvánku na společenskou událost, párty, nebo koktejlový večírek a nemají ponětí, co na sebe. Začíná se dostavovat strach z toho, co na sebe a případného módního faux pas. Ale jsou některé stopy, které můžete následovat při výběru oblečení. Pokud používáte pozvánku jako vodítko, pak je pravděpodobnější, že se můžete neformálně a nenuceně obléci, pokud se k Vám dostane pozvání mailem, nebo telefonicky. V případě, že dorazí pozvánka poštou je pravděpodobnější, že půjde o formálnější událost, pro kterou jsou právě koktejlky jako stvořené. Nejjednodušší samozřejmě bude, když na pozvánce najdete fráze jako neformální, polo-formální, nebo formální oblečení. Krom poslední možnosti není na škodu zvednout telefon a zavolat si o upřesnění tomu, kdo Vás pozval. Pokud budete nakonec volit koktejlové šaty, pak je vhodné mít na paměti, že v průběhu letní sezóny obzvláště na událostech typu zahradní oslava, nebo venkovní svatba jsou vhodné květinové vzory a barvy jako světle růžová, nebesky modrá, světle zelená a žlutá stejně jako jiné pastelové barvy. Pro zimní společenskou sezónu se více hodí černá, šedá, tmavě modrá, rudá apod.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje