- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiMaďarský Hévíz, jedna z TOP 20 evropských destinaci v...

Maďarský Hévíz, jedna z TOP 20 evropských destinaci v sobě ukrývá přírodní jedinečnosti v doprovodu kvalitních služeb hlavních evropských měst

-

- Komerční sdělení -aktuality

Cestujte rádi do přírody nebo si raději užíváte výlety po rozličných evropských městech? Pak pro vás máme zajímavý tip v podobě maďarského Hévízu. Toto místo v sobě totiž díky jedinečnému termálnímu jezeru, své poloze a kvalitním službám za přijatelné ceny kombinuje benefity obou těchto směrů. Pojďte se tedy s námi podívat, co vše zde najdete.

Termální jezero a další přírodní unikáty

Nechat se unášet hladinou kouřícího termálního jezera je ojedinělý zážitek, který jen tak někde nezažijete. Vstupné do jezera Hévíz, ve kterém se můžete koupat střídavě vždy v doporučeném intervalu max. 20 minut, je možné koupit tříhodinové stejně jako vstup na celý den. Příjemným zpestřením je pak procházka kolem jezera, během které se můžete při horkém dni ukrýt do stínu rozmanitých cizokrajných, věčně zelených stromů.

„Hévíz je neporovnatelný, žádné jiné město nenabízí turistům stejný zážitek. Hévíz je vybrán mezi hlavní evropské destinace, protože víme, že lidé, kteří jej navštíví, si odvezou stejné, nebo ještě silnější prožitky než víkendoví návštěvníci hlavních evropských měst,“ komentuje Maximilien Lejeune, ředitel European Best Destinations a dodává: „Město nabízí přesně to, co cestovatelé hledají: autenticitu a možnost prožít skutečné a jedinečné zážitky, ale rovněž najít hotely, restaurace a kavárny velmi dobré kvality a za přijatelné ceny.“

Windsurfing, plachtění i let balonem či golf

Jen 6 km od Hévízu se rozprostírá Národní park Balaton Uplands s největším jezerem střední Evropy – Balatonem, který patří vedle Budapešti k nejpopulárnějším letním turistickým destinacím a je ideálním místem pro plachtění, výlet lodí nebo windsurfing. Těch pár kilometrů k jezeru Balaton můžete dojít po jedné z turistických značek, v okolí Hévízu je celá síť turistických cest, nebo ji můžete absolvovat na kole, které se dá na mnoho místech půjčit. Ani Hévíz v nabídce aktivit rozhodně nezůstává pozadu. Ve městě a jeho okolí si mimo jiné můžete vyzkoušet let horkovzdušným balonem, projížďku na Segway, zahrát si golf nebo si prohlédnout místní jeskyně.

Léčebné procedury a bohatý wellness program

Vedle léčebných procedur nechybí v Hévízu ani „standardní městské“ wellness služby, které jsou zde zaměřené zejména na uvolnění stresu a vytvoření vědomí zdravého životního stylu. Vedle sauny, parních lázní, ledové jeskyně, solné jeskyně, perličkových koupelí s moderními odpočívárnami však není problém zvolit i zkrášlující a peelingové procedury.

Jídlo a pití

Hévíz se zhruba pěti tisíci obyvateli žije turistickým ruchem v podstatě celoročně, najdete zde mnoho rozličných restaurací, kaváren, cukráren nebo hospůdek v nichž si vedle mezinárodní kuchyně můžete vychutnat i typické maďarské speciality. Pokud byste chtěli i v gastro sféře zamířit více do přírody, pohodlnou procházkou se dostanete do krásné vinařské čtvrti Egregy, která díky své poloze nabízí úchvatný výhled do okolí. Zde můžete jednoduše načerpat síly během příjemné večeře nebo ochutnávce vín, často v doprovodu živé hudby.

Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz.

Zde https://www.heviz.hu/cz/objednavka-prospektu je možné si zdarma stáhnout informační brožurku o Hévízu a další užitečné materiály jako např. mapu města a podobně.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje