- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiLuxusní kožené sedací soupravy – jak se o ně...

Luxusní kožené sedací soupravy – jak se o ně starat, aby dlouho vydržely

-

- Komerční sdělení -aktuality

Výběr vhodného nábytku do bytu není nic jednoduchého. Kromě toho, že požadujeme, aby byl sedací nábytek co nejpohodlnější, chceme také, aby zároveň skvěle vypadal, dobře se udržoval v čistotě a do prostoru se nám vešel a perfektně tam zapadl. Luxusní kožené sedací soupravy na míru vám nabídnou všechno, co od svého nábytku očekáváte.

Investice, která se vyplatí

Pořídit si luxusní koženou sedací soupravu je velkým snem mnohých z nás. Vypadají opravdu dobře a interiéru dodají šmrnc a eleganci. Jsou sice trošku dražší než běžné sedací soupravy, ale tahle investice se vám vyplatí. Pokud se budete o svou sedačku dobře starat, vydrží vám dlouhá léta pořád krásná a jako nová. Luxusní kožené sedací soupravy si můžete dokonce nechat zhotovit i přímo na míru. Při výběru tak nebudete limitováni místem, které doma máte na sedací soupravu vyhraněné.

Jak se o ni správně starat – pozor na teplo

Kůže je přírodní surovina a jako taková vyžaduje speciální péči a zacházení. Tím výrazně prodloužíte její životnost. Kůži neprospívají vysoké teploty, a tak své luxusní kožené sedací soupravě najděte místo, které je dál od topení nebo krbu. Od zdroje tepla by měla stát minimálně 50 cm – tím ji udržíte déle vláčnou a předejdete popraskání, lámání a také vyblednutí kůže.

Sedačka by také neměla být vystavována dlouhodobému slunečnímu záření – a tak, pokud je to možné, postavte ji tak, aby na ni nepařilo celý den sluníčko. Když už se úplně nevyhnete slunečnímu záření, alespoň ji chraňte pomocí aplikace UV spreje na ochranu kůže. Ten zabrání blednutí barev a prasklinám.

Jak ji čistit

Velkou výhodou kožených sedaček je, že z nich lehce odstraníte prach – což ocení zejména alergici. Vždy jednou týdně byste měli koženou sedačku vysát a vlhkým hadříkem utřít. Také je nutné ji pravidelně dvakrát ročně impregnovat – díky tomu kůže nepopraská a nevyschne.

K čištění skvrn používejte jen speciálně určené přípravky pro čištění kůže – nikdy nic jiného, protože běžné čističe by sedačku mohly okamžitě a nevratně poničit. Svou koženou sedačku se snažte také co nejvíce chránit před potem, ten je totiž agresivní a může zanechávat skvrny. V létě tak raději přes sedačku přehoďte přehoz.

Pokud bude mít vaše kožená sedací souprava správnou péči, bude vám dělat radost po mnoho let.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...
- Komerční sdělení -zpravy

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...

Už jste četli?

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje