Lakování nehtů je starou zálibou. Dříve ženy používaly přírodní barviva, dnes se vyrábí laky mnoha značek. V USA dámy každý rok za laky na nehty utratí 800 milionů dolarů (19 240 000 000 Kč!). Zdá se vám to jako zbytečné utrácení peněz a času? Právě z toho důvodu přišly gelové nehty, které vydrží déle.

Gelové nehty jsou pevnější, protože gel laky nehty vytvrzují. Vytvoří na nich pevnou trvanlivou vrstvu, která vydrží 2 – 4 týdny. Doba je různá podle toho, kde si nehty necháte udělat a jaké všechny činnosti s nimi děláte (například při práci na zahradě v hlíně je dobré brát si rukavice).

Občas se mluví o tom, že nevýhodou gelové manikúry je nutnost vytvrzovat gel UV lampou. Jak všichni víme, UV záření má neblahý vliv na naši kůži, může vést k předčasnému stárnutí a rakovině. Pravda je ale taková, že riziko rakoviny z UV lampy je velmi mizivé. Pokud byste z toho přesto měly strach, mažte si ruce před použitím lampy opalovacím krémem s ochranným UV faktorem nebo je oblečte do rukavic, ve kterých vystřihnete díry na nehty (na konečky prstů). Nutno ještě zmínit, že při používání domácích lamp je riziko o něco vyšší. Domácí lampy nejsou tak silné jako ty v salonu, takže pod nimi musíte strávit více času.

  Těhotná = krásná

Jak dostat gelové nehty dolů?

Teď už jsme si prozradili, že gelové nehty jsou zdravotně nezávadné. Jediné, co se vám při nich může stát, je strhnutí vlastního nehtu. Není to nic neobvyklého. Pokud pár nehtů odpadne a ostatní se pokusíte odtrhnout doma, dochází k tomu často. A tak si poradíme pár tipů, jak UV gel dostat dolů.

Hydratujte nehty. Každý den, kdy máte gelové nehty, nanášejte na kůžičku hydratační olej. Pomáhá při odstraňování.

Vyčkejte. Obecně nejlepší rada je čekat, než nehty odrostou. Jejich sundávání je riskantní, bolí to a můžete si poškodit vlastní nehet. V případě kvalitně udělaných gelových nehtů je totiž strhnete i s přírodním nehtem.

Pilujte. Jediným možným řešením je nehty zpilovat. Některé ženy pilníkem zajíždí pod nehet a opatrně jej odlupují, ale jak bylo řečeno výše, záleží na tom, jak kvalitně máte manikúru udělanou. Podle toho to půjde nebo ne a bude bolet.

Obecně platí, že byste gelové nehty neměla mít neustále. Je dobré nechat své přírodní nehty občas na týden nebo dva odpočinout a v té době je pořádně hydratovat.

  Sázejte v oblékání na originalitu a vtip
Comment(0)