- Komerční sdělení -zeny
FinanceHypotéka: co banky zajímá nejvíce?

Hypotéka: co banky zajímá nejvíce?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Hypoteční úvěr je jednou ze základních a nejoblíbenějších forem financování koupě bytu. Tato metoda nabývání nemovitostí je určena lidem, kteří si nemohou dovolit okamžitě zaplatit celou kupní cenu. Zjistěte co je hypotéka, jaká práva a povinnosti přináší a jak ji můžete získat.

Podle posledních studií je hypotéka nejoblíbenější formou financování bytu a nejčastěji poskytovanou bankovní půjčkou. To samozřejmě není překvapení. Pouze malé procento lidí si může dovolit koupit nemovitost jednorázově, aniž by jí vznikly další úvěrové závazky. Někdy se také stává, že hypotéku berou lidé, kteří si mohou dovolit byt koupit z vlastních úspor. Proč? Důvodem je zacházet s hypotékou jako s rezidenční investicí. Umožňuje pozdější zisky – např. z pronájmu nemovitostí. Díky operacím v podobě zpětného odkupu nemovitosti se rozhodně vyplatí, protože je zahrnuta v nájemném pro nájemce a investor získává další nemovitosti.

Co je hypotéka?

Chcete-li si vzít půjčku na byt, musíte vědět, co je to hypotéka. Definice tohoto bankovního produktu se zdá být docela jednoduchá – jedná se o dlouhodobý bankovní úvěr zajištěný nemovitostí ve prospěch půjčující banky. Na rozdíl od dlouhodobé nebankovní půjčky bez registru jsou zde velmi přísné podmínky pro získání.

Abyste hypotéku získali, je potřeba projít stále náročnějším sítem žadatelů. Podmínky postupně zpřísňují a banky už jen tak nepůjčují. Tato půjčka pro osvč i fyzické osoby má svá jasně daná pravidla. Co banky zajímá? 

  • Věk žadatele – hypotéku je možné sjednat od 18 let. Jste-li starší 60 let, pak počítejte s vyšší splátkou a kratší dobou splácení.
  • Výše příjmu – každá banka má jiné požadavky na výši příjmu. Záleží na výši půjčky, úrocích i délce splácení. Hypotéka vám bude schválena v případě, že měsíční splátka v bance nepřekročí polovinu vašeho čistého příjmu 
  • Bonita – velmi důkladně prozkoumá banka také to, zda nemáte žádné další závazky. Kontrolují se jak registry dlužníků za posledních pět let, také záznamy o kontokorentech a platebních kartách. 

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje