Hledáte zajímavý tip na dárek pro muže? Rádi byste pořídili něco zajímavého, kreativního a zároveň potřebného? Každý muž, který má zálibu v přírodě, turistice nebo v takovém odvětví, kde je čas od času potřeba vidět dál a ostřeji, jistě ocení dalekohled.

Výběr dalekohledu nenechávejte náhodě, každý dalekohled se hodí na jiné účely. Jiný dalekohled budete potřebovat na menší vzdálenosti a jiný na letadla či ptačí hnízda vysoko v korunách stromů. Pokud byste chtěli, aby se dal použít dalekohled i za tmy, je třeba na to myslet včas a pořídit si i dalekohled s nočím viděním.

Při výběru dalekohledu, pokud si nejste úplně jisti, se poraďte s prodejcem. Prodejce vám jistě poradí, který dalekohled se hodí pro danou činnost.

 

Nejčastější použití dalekohledů

Dalekohledy se často používají k práci, hlídači či policisté využívají dalekohledy dnes a denně. Samozřejmě se dalekohledy využívají v astronomii, dále například v přírodě, oudoorovém sportu, při pozorování zvěře, na sportovních utkáních, na lodích, při pozorování letadel, při pozorování noční oblohy a v mnoha dalších případech.

  Kosmetická péče s Ericson Laboratoire

Kdy se začali dalekohledy používat?

První dalekohled byl použit již před více jak 400 lety, 2. října 1608. V tento den si nechal nový vynález patentovat holandksý optik Hans Lippershey. Již o rok později toho využil slavní italský vědec Galileo Galilei a díky zdokonalenému dalekohledu učinil spoustu jedinečným objevů. Mluvíme zde o astronomických dalekohledech. Objevil například skvrny na Slunci či Jupiterovy měsíce. Galileo Galilei si bohužel ale chechránil zrak při pozorování slunce, následně vůči tomu oslepl. Dalekohled dále zdokonalovali – např. Johannes Kepler. Astronomické dalekohledy byly prvním krokem k binokulárním dalekohledům – binokulární – pro obě oči. Tyto dalekohledy používáme dodnes v běžné životě.

Comment(0)