- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyJak zvládnout první krůčky?

Jak zvládnout první krůčky?

-

- Komerční sdělení -aktuality

 

 

Asi každý novopečený rodič se těší, až jeho potomek udělá první samostatné krůčky. Ty obvykle přicházejí na přelomu prvního a druhého roku, ale rozhodně to není pravidlem. Pojďme si společně projít, jak můžete vašemu miláčkovi pomoci se zvládnutím nejen prvních krůčků.

Nic neuspěchat

Přibližně po 6-9 měsících můžete sledovat, jak miminko popolézá a dělá první pokroky při překonávání menších překážek i v technice. Následuje tak období objevování a také získávání stability. Miminko se zkouší postupně posadit a zanedlouho následují i první pokusy o postavení, většinou s oporou našich rukou nebo nábytku.

Tento vývoj je velice individuální a odborníci doporučují do něj příliš nezasahovat a zejména kvůli vývoji páteře nechat dítě, ať si samo určí, kdy chce jaký milník překonat.

Opora pro první krůčky

Jestliže je váš potomek už schopen s oporou vstát a dokonce stát i samostatně, je to také obvykle ten čas, kdy se pokusí o první krůčky. Vývoj chůze probíhá obvykle od popošlapování do stran s oporou, kdy dítě právě kvůli držení nemá možnost dělat rovné kroky. Výbornou pomůckou právě v tomto období, která působí pozitivně na rozvoj pohybového aparátu dítěte, je jednoznačně Dětské chodítko.

Právě dětské chodítko je totiž tou pravou oporou, při které si dítě navykne na motoriku rovných kroků a zároveň poskytuje bezpečnou oporu při pohybu v prostoru. Dopřejete svým nejmilejším další možnost jak prozkoumávat svět, aniž by hrozil nějaký pád nebo jiný úraz.

Navíc existují také velmi populární interaktivní chodítka, která obsahují odnímatelný hrací pultík. Vaše dítě se tak nejen učí chodit, ale ještě se přitom dobře zabaví a rozvíjí své myšlení.

chodítka

Je ale jasné, že dítě nelze nechat v chodítku celý den. Nechte ho také, ať dále zkouší první krůčky s vlastní vahou.

Důležitá je samostatnost

Jsou děti, které se do toho pustí bez rozmyslu a až po několikátém pádu zjistí jak na to. Jsou také děti, které se dlouho odhodlávají a zkouší balanc, než se o první kroky pokusí. Opět je důležité nechat to na nich a nic neuspěchat. Jedno je ale jisté. První krůčky jsou dalším krokem v jejich vývoji.

Po podlaze, na trávě, po rovině, do kopce. Je toho poměrně hodně co vás v následujících týdnech a měsících čeká. Dítě se postupně učí nejen jak překonávat vzdálenosti a překážky, ale také jak správně padat a koordinovat své pohyby v závislosti na situaci.  Nemějte tedy přílišnou starost a obavy, když občas spadne nebo se o něco uhodí. I sběr takovýchto zkušeností patří k vývoji.

Pomůcky pro rychlejší pohyb

Netrvá tedy dlouho a chůze pro něj je samozřejmostí. Je čas zrychlit. A to ve všem. Místo chodítka je tak čas na dětská jezdítka nebo tříkolky, které posunou vaše dítě zase na další pomyslný schůdek k samostatnosti. Ale o tom až zase někdy jindy…

 

 

 

Předchozí článekSlaďte se se svojí polovičkou!
Další článekReklamní předměty

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje