- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak zatočit s nudou

Jak zatočit s nudou

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jak už to tak bývá zvykem, po celý rok, když nám počasí nepřeje, nás napadají nejrozmanitější možnosti, kam vyrazit na výlet. Ovšem s ustupujícím sněhem a deštěm, jako by nás inspirace opouštěla, a když konečně přijdou slunečné a teplé dny, nápady jsou ty tam

A kde tu ztracenou inspiraci najít? Je mnoho portálů, které nás odkazují na spoustu míst po naší republice. Ale jak naplánovat program, dozvědět se víc a zajistit si dopravu? Přesně toto, je prací a zároveň i koníčkem studentů VOŠCR (Vyšší odborné školy cestovního ruchu) z pražských Holešovic.
V rámci svého tříletého studia na této škole neustále vymýšlejí a plánují různé akce pro veřejnost, ať už jde o výlety reálné či virtuální, komentované procházky po Praze či promítání dokumentů nebo prezentace. Jelikož k oboru cestovní ruch patří neodmyslitelně schopnost plánovat a organizovat, jsou v tomto ohledu studenti školy natolik dobří, že jim pedagogický sbor dává prakticky naprosto volnou ruku a nebojí se jim svěřit odpovědnost.
Vzhledem k velkému množství pozitivních reakcí lidí, kteří tyto akce navštívili, je vidět, že to, co profesoři do svých žáků investují, se vyplácí.

Každý měsíc proto máte možnost využít jejich nabídky akcí, které pořádají a nejinak tomu je i v měsíci červen.
Mezi hlavní akce tohoto měsíce patří například plánovaný výlet do Ústí nad Labem. V rámci toho budete mít možnost podívat se na město z kopce Větruše, na který Vás vyveze lanovka, která je tou nejdelší v ČR, bez podpěrných sloupů. Zavítáte i do přírodního bludiště, kde si budete moct procvičit své orientační smysly a spíše do smíchu Vám bude při návštěvě zrcadlového labyrintu, který bude na programu hned poté.  Na závěr si ještě prohlédnete krásy přírody, při návštěvě největšího vodopádu českého středohoří, který bude nedaleko.
Pokud Vás místo turistiky lákají spíš filmy, i vy si jistě vyberete. Například 19. června, se uskuteční prezentace, pod vedením studentů, na téma „ Ztracená minulost Holešovic“.
Tématem bude pohled na Holešovice, před výstavbou metra a vlakového nádraží.
Možností je opravdu mnoho. Všechny připravované akce jsou pravidelně umisťovány na webové stránky školy, www.voscr.cz.
Tak zkuste něco nového a svěřte se do rukou studentům, kteří ví, co dělají. A co je na tom ještě skvělé? Účast na akcích je zpravidla zcela zdarma, studenti a pedagogové školy berou tuto dobrovolnickou činnost jako službu občanům.

 

Tereza Kulíková

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje