- Komerční sdělení -zeny
ZdravíJak si poradit s úzkostí?

Jak si poradit s úzkostí?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Úzkostné poruchy jsou v populaci velice časté. I pokud vás zrovna netrápí, je dobré vědět, jak tento problém řešit. Může totiž potkat nejen vás, ale i nějakého vašeho kamaráda nebo člena rodiny.

Jak se úzkosti projevují?

Úzkost je psychický stav, kdy pociťujete strach nad ztrátou kontroly, nervozitu, obavy a znepokojení. Může se spojovat s dalšími příznaky jako je sucho v ústech, nechutenství, bušení srdce, pocení, třes, návaly horka, bolest v hrudníku, obtížné dýchání a jiné. Takovou situaci je třeba řešit. Ale jak na to? Ve většině případů je sice podpora okolí dobrým pomocníkem, ale základem je se obrátit na odborníka, kterým je psycholog. Praha i další velká města nabízejí řadu profesionálů, kteří vám pomohou. Samozřejmostí je řešení nejen úzkostných stavů, jako je například agorafobie či obsedantně kompulzivní porucha, ale i dalších potíží spojených s těžkými životními událostmi či třeba s depresemi.

I pouhou dobrou radou můžete hodně pomoci

Pokud znáte někoho ve svém okolí, kdo stavy úzkosti trpí a nedokáže je sám řešit, nejlepší věcí, kterou pro něj lze spolu s psychickou podporou udělat, je dobrá rada. Doporučením služeb psychoterapie Praha můžete kamarádům i rodinným příslušníkům výrazně obrátit život k lepšímu. Velkou pomocí je rovněž dobré naslouchání problémům, trpělivost s osobou, kterou úzkosti trápí a nezlehčování její situace – sami byste si rovněž měli uvědomit, že psychické potíže nejsou jen simulováním nebo znakem „slabé povahy“; jedná se o problém, který může postihnout každého. Velkou výhodou však je, že každý je může začít řešit. Bez ohledu na pohlaví a věk, je pomoc odborníků dostupná pro každého. Dokonce ani cizí jazyk není překážkou – psychologist in English Prague je běžně dostupnou službou pro cizince, kteří se nedomluví v češtině. Zbavení se úzkostí je běh na delší cestu, ale rozhodně stojí za to. Vyhýbat se podnětům, které ve vás strach vzbuzují (zvláště pokud se jedná například o otevřené prostory, vaše zaměstnání a jiné věci, kterým se nevyhnete), není řešením.

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje