- Komerční sdělení -zeny
Pro ženyJak se vypořádat s vaginální mykózou a proč vlastně...

Jak se vypořádat s vaginální mykózou a proč vlastně vzniká

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jedná se o jeden z velice častých problémů s intimními partiemi, které potkávají ženy ve všech věkových kategoriích. Mnohdy je dokonce nezaviněná přímo postiženou ženou, protože může mít původ v mnoha zdrojích.

Vypořádat se s ní není nijak extrémně složité. Pokud se jedná o nahodilý zánět, tak ani nemusíte mít jakékoliv obavy kvůli vleklejším problémům. Pokud se ale periodicky kvasinková infekce vrací, tak je možné, že s nimi máte chronický problém. V tom případě se už vyplatí přemýšlet nad dlouhodobou léčbou.

Co je zdrojem kvasinkových infekcí?

Zdrojem kvasinkových infekcí jsou pochopitelně kvasinky. Nejde ale o to, že by se dostaly kvasinky na místo, kde nemají mít. Candida albicans je druhem kvasinek, které jsou přirozenou součástí ženského organismu.

Konkrétně se vyskytují v ústní dutině, v trávicím traktu a také v intimních partiích. Přemnožení těchto kvasinek ale automaticky vede k zánětům, které můžete poznat podle zarudnutí a svědění intimních partií. Občas dokonce podle výtoku. Častým příznakem může být také zápach z úst, protože se přemnožení kvasinek vztahuje na všechna místa, kde se vyskytují.

Jak se s mykózou kvalitně vypořádat?

Vypořádat se s vaginální mykózou vyžaduje především čas a trpělivost. Nejde sice o dlouhodobé onemocnění, ale léčba se počítá v řádu dní až týdnů, podle vážnosti infekce. Vaginální mykóza je v první řadě léčitelná za pomocí diety, která obsahuje režim s vynecháním bílých cukrů. Odpadají tak všechny klasické sladkosti a velká část pečiva, především pak bílého.

Léčba ale pochopitelně nezávisí pouze na dietě jako takové. Dostupné jsou různé druhy léčivých prostředků od klasických krémů a gelů až po čípky s postupným uvolňováním, které pomáhají především při zánětech pochvy a těžším průběhu kvasinkových infekcí.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje